Ogłoszenia duszpasterskie – 27.11.2011r.

1. Świętowaniem dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego początkiem jest Adwent. Czas szczególnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Pana w dniu ostatecznym. Starajmy się nie ulegać magii reklam, wystaw sklepowych, świątecznych zakupów. Niech będzie to czas naszej wewnętrznej przemiany i nawrócenia. W kolejne począwszy od poniedziałku dni adwentu Msze Św. Roratnie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich którzy mogą uczestniczyć, szczególnie dzieci komunijne, rocznicowe, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Rodziców prosimy, by przygotowali dzieciom kolorowe lampioniki, którymi będą rozświetlały drogę do ołtarza.

2. Już dzisiaj do nabycia opłatki na stół wigilijny. Rozprowadzą je panie z Kół Różańcowych. Ofiara w całości przeznaczona jest na kontynuowanie prac budowlanych. Do nabycia również i świece na stół wigilijny ; małe w cenie 6 zł., duże po 12 zł. Ofiara na świece to kontynuacja akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. 30.11.- święto św. Andrzeja Apostoła męczennika. Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętego Patrona.

4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej siostry Magdalenki od Pokuty z Krasnojarska na Syberii. Dzielić się będą swoim świadectwem z pracy misyjnej, a po Mszach św. w przedsionku Kościoła, będzie można je wesprzeć ofiarą, dzięki którym łatwiej będą mogły prowadzić dzieło misyjne Kościoła.

Intencje mszalne – 27.11. – 04.12.2011r.

Niedziela: 27.11.2011r.

1 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 28
07.00 – † JĂłzef – gr. 21
08.30 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 3
10.00 – Dziękczynno – błagalna z ok. imienin dla Zdzisławy(f)
10.00 – Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla Zuzanny, z okazji 5. ur., oraz dla całej rodziny
11.30 – † Mieczysław Bukowski – 20 r. śm., Maria i Stanisław Bukowscy, Wiesław Bukowski, Zofia, Andrzej, JĂłzef Pietras
11.30 – † Wojciech Włodarczyk – 8 r. śm., ojciec Zygmunt, †† dziadkĂłw
13.00 – † Stanisława Janczur – 13 r. śm.
18.00 – † Antoni i Katarzyna Szczotka

Poniedziałek: 28.11.2011r.
07.00 – † Zygmunt
07.00 – Dziękczynno – błagalna w 30 r. ur. Bartłomieja o BoĹźe błog. na dalsze lata Ĺźycia
17.00 – † JĂłzef – gr. 22
17.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 29
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 4

Wtorek: 29.11.2011r.
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 30
07.00 – † JĂłzef – gr. 23
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 5
17.00 – Msza św. dziękczynna za danie drugiego Ĺźycia z prośbą o dalszą opiekę MB i zdrowie
17.00 – † Stanisława(f), Czesław Piskorek, Władysława(f) Stankiewicz

Środa 30.11.2011r. – św. Andrzeja, Apostoła – święto
07.00 – † JĂłzef – gr. 24
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 6
17.00 – Msza św. zbiorowa

Czwartek: 01.12.2011r.
07.00 – † JĂłzef – gr. 25
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 7
17.00 – † Marian i Zofia Nowiccy
17.00 – † Anna Malczyk – 16 r. śm., Irena Malczyk, †† z rodziny
17.00 – W int. Andrzeja – dziękczynno błagalna z prośbą o zdr. i dalszą opiekę BoĹźa i Matki BoĹźej

Piątek: 02.12.2011r.
07.00 – † JĂłzef Babiarz – 16 r. śm.
17.00 – † Dominik Majchrzak – w dniu urodzin
17.00 – † JĂłzef – gr. 26
17.00 – † Teofil, Marianna, GraĹźyna, Alina Tomczakowie
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 8

Sobota: 03.12.2011r. – św. Franciszka Ksawerego, kapł
07.00 – † JĂłzef – gr. 27
07.00 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Panu Jezusowi za zniewagi uczynione przez grzechy nasze i całego świata
17.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 9
17.00 – W int. Jana z racji 75 urodzin, o błog BoĹźe i potrzebne łaski

Niedziela: 04.12.2011r.

2 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – † JĂłzef – gr. 28
08.30 – W int. Alicji w 2 r. ur., w int Emilki w 9 r. ur.
10.00 – † Maria, Stanisław, Stanisław, †† z rodz. Gęborys, Pięknych, KrzyĹźanowskich, Grzywaczewskich, † Grzegorz Rutkowski
10.00 – † Janina Kupczyńska – 7 r. śm., †† z rodz. Kupczyńskich, Jadwiga, Władysław, Antoni, Stanisław, JĂłzef Kamiński, †† z rodz. NiziołkĂłw
11.30 – rez.
11.30 – † Wincentyna Madeja – 10 r. śm., †† z rodziny
13.00 – rez.
13.00 – † Filomena(f), Antoni, †† z rodz. WyderkĂłw
18.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 10
18.00 – † Barbara Lupa – Msza od Zdzisława z rodziną

ścieĹźki i szlaki – wiersz na I Niedzielę Adwentu

ścieżki i szlaki

hajda, ruszaj!

na drogach Ĺźycia
warto szukać drogowskazów
tych ukrytych
i tych oczywistych
w międzyczasie ignorowanych

hajda, ruszaj!

podróż wieczność
ma na celu i w meritum
by wielbić stwórcę
kochać człowieka
zbawiać świat cały i własny

hajda, ruszaj!

cztery niedziele
by z zauułków codzienności
czasem z trudem i mozołem
znaleźć wyjście
za ktĂłrym czeka Betlejem

hajda, ruszaj!

/Ks. Adam R. Prokop/

Via Regia – z Miękini do Środy Śląskiej – 30.11.2011r.

KWC i WKPC zapraszają w dniu 30 listopada 2011 roku (środa) na piesze przejście odpustowe ok. 13-kilometrowego odcinka camino na szlaku Via Regia z Miękini do Środy Śląskiej.
Wyjazd pociągiem o godz. 11.07 ze stacji Wrocław Nowy Dwór. Wyjście piesze ze stacji Miękinia o godz. 11.30.
Msza święta odpustowa o godz. 18.00 w kościele p.w. św. Andrzeja w Środzie Ślaskiej.
Powrót do Wrocławia busem lub autobusem ok. 20.00

Kościół naszym domem

Nadchodząca – pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny,
w ktĂłrym hasło programu duszpasterskiego brzmi „Kościół naszym domem”.
Jest on częścią trzyletniego programu „Kościół domem i szkołą komunii”.
„W komunii z Bogiem” przeĹźywamy obecnie, „Kościół naszym domem” rozpocznie się 27 listopada tego roku, a trzeci – „Być solą ziemi” – zaplanowano na lata 2012-13.
U progu nowego roku kościelnego zadajmy sobie zatem pytanie – co dla mnie znaczy tegoroczne hasło? Czy rzeczywiście Kościół jest moim domem?

umiejscowienie – wiersz na Uroczystość Chrystusa KrĂłla

umiejscowienie

umarł król
na krzyĹźu
za biednych
nijakich
zapomnianych

gdzie byli uczniowie?

niech Ĺźyje krĂłl
powrĂłci w chwale
dla biednych
nijakich
zapomnianych

gdzie będą ochrzczeni?

/Ks. Adam R. Prokop/

Intencje mszalne – 20 – 27.11.2011r.

Niedziela: 20.11.2011r.

34 NIEDZIELA ZWYKŁA — UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
07.00 – † Włodzimierz – 27 r. śm., †† z rodziny
07.00 – † JĂłzef – gr. 14
08.30 – † Stanisław, Stanisława(f) Stelmaszyk, Janina, Leszek Gmyrek, Stanisław
08.30 – † Andrzej Nowosielski
10.00 – † Dominik Majchrzak
10.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 21
11.30 – † Wiesław PoĹşniak – 4 r. śm., †† z rodz. PoĹşniak i Szaszkiewicz
11.30 – † Katarzyna Szwed – 15 r. śm., Ignacy Szwed – 12 r. śm., †† rodzicĂłw
13.00 – Msza św. dziękczynna z ok. 18 r. ur. Pauliny z prośbą o zdr. i BoĹźe błog.
13.00 – Msza św. dziękczynna z prośbą o zdr. i BoĹźe błog. dla Wiktora
18.00 – † Adela i Władysław Biały o radość nieba

Poniedziałek: 21.11.2011r. — Ofiarowanie NMP
07.00 – † JĂłzef – gr. 15
07.00 – † Tadeusz Bała – 4 r. śm., †† z rodziny
18.00 – † Romualda(f) – 5 r. śm., Władysław, Julia, Jerzy
18.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 22

Wtorek: 22.11.2011r. — św. Cecylii, dziew i m
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 23
07.00 – † Franciszek Kuraciński – 9 r. śm., †† z rodziny
18.00 – † Monika, Władysław, Mieczysław w r. śm.
18.00 – † Henryk Smolis – 7 r. śm., †† z rodz. BłochĂłw, Dzienięckich i SmolisĂłw
18.00 – † JĂłzef – gr. 16

Środa 23.11.2011r.
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 24
18.00 – † JĂłzef – gr. 17
18.00 – † Artur Gołębiowski
18.00 – Msza św. zbiorowa

Czwartek: 24.11.2011r. – Świętych MęczennikĂłw Andrzeja Dung-Lac, kap,ł i Towarzyszy
07.00 –
18.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 25
18.00 – † JĂłzef – gr. 18
18.00 – † Rozalia i Stanisław Kamińscy

Piątek: 25.11.2011r.
07.00 – † JĂłzef – gr. 19
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 26
18.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 1
18.00 – † Katarzyna i Walenty
18.00 – † Feliksa(f) Kozłowska – 2 r. śm.
18.00 – † Katarzyna Kryla – 13 r. śm., Antoni Kryla – 12 r. śm.

Sobota: 26.11.2011r.
07.00 – † Natalia – r. śm., Mieczysław, Alfred
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 27
18.00 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 2
18.00 – † Katarzyna, Marian, Michał, †† rodzice, Anna Marcinkowska – 16 r. śm.
18.00 – † JĂłzef – gr. 20

Niedziela: 27.11.2011r.

1 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – † Barbara Wrotniak – gr. 28
07.00 – † JĂłzef – gr. 21
08.30 – † Tadeusz Krawczyk – gr. 3
10.00 – Dziękczynno – błagalna z ok. imienin dla Zdzisławy(f)
10.00 – Dziękczynno – błagalna z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla Zuzanny, z okazji 5. ur., oraz dla całej rodziny
11.30 – † Mieczysław Bukowski – 20 r. śm., Maria i Stanisław Bukowscy, Wiesław Bukowski, Zofia, Andrzej, JĂłzef Pietras
11.30 – † Wojciech Włodarczyk – 8 r. śm., ojciec Zygmunt, †† dziadkĂłw
13.00 – † Stanisława Janczur – 13 r. śm.
18.00 – † Antoni i Katarzyna Szczotka

Ogłoszenia duszpasterskie – 20.11.2011r.

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego, która ukazuje nam prawdę, że Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Królem Wszechświata. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu, którą rozpoczniemy przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Prosimy, aby zabawy andrzejkowe odbywały się w sobotę do północy, tak , aby w Uroczystość Św. Andrzeja, która jest kalendarzowa w okresie adwentu, nie kłóciła się z powagą oczekiwania na przyjście Pana.

2. Przypominamy, że wczoraj rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie. Jeszcze można się dopisać.

3. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania- najpierw Msza Św. , po niej tematyczne spotkanie.

4. Pielgrzymi z grupy Camino zapraszają na kolejne spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.45, czyli po wieczornej Mszy Św., które odbędzie się w salce przy naszym Kościele.

5. Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac remontowo- budowlanych.Za ofiary, życzliwość i modlitwę składamy serdeczne Bóg zapłać.!!!

6. W przyszłą niedzielę na Mszach Św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Szczególnie ci, którzy będą wysyłać je do bliskich za granice, będą się już mogli zaopatrywać. Opłatki będą rozprowadzane w pobliżu wyjścia z Kościoła przez panie z kół Różańcowych. Nikt nie będzie roznosił opłatków po mieszkaniach. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone tylko i wyłącznie na rozwój i piękno naszego Kościoła.

7. W tym tygodniu trawmy jeszcze na modlitwie wypominkowej:

– Niedziela – 20.11.ul. Budziszyńska nr 36-84.

– Poniedziałek -21.11.ul. Budziszyńska nr 86-116.

– Wtorek – 22.11.ul. Budziszyńska nr 117-126.

– Środa – 23.11.ul. Budziszyńska nr127- do końca.

– Czwartek – 24.11.ul. Krośnieńska + Gubińska.

– Piątek – 25.11.ul. Komorowska cała.

– Sobotę – 26.11.- kartki bez ulic + ulice, ktĂłre juĹź były.

Modlitwa wypominkowa o godz. 17.15

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czym jest dla mnie adoracja Najświętszego Sakramentu?
Myślę, Ĺźe przede wszystkim jest ona darem – wielkim darem, ktĂłry otrzymaliśmy od Boga.
Najpierw, Ĺźeby być bliĹźej nas BĂłg stał się człowiekiem. Potem, aby zjednoczyć się z kaĹźdym człowiekiem, nawet tym najbardziej cierpiącym i sponiewieranym – poniĂłsł krzyĹź na Golgotę, aby na nim umrzeć za nas wszystkich, abyśmy my mogli Ĺźyć.
Ale BĂłg zadbał o to, aby być z nami zawsze – pozostał w okruchu chleba, w białej Hostii.

Miałam okazję w paĹşdzierniku – od 1. do 20. uczestniczyć w wolontariacie
w Jerozolimie
. Wolontariat ten polegał na włączeniu się w modlitwę – adorację Najświętszego Sakramentu – w intencji pokoju. Adoracja przez kilkanaście dni – co najmniej godzinę dziennie – pomogła mi docenić ten wielki dar.
Trwanie w BoĹźej obecności pomaga wprowadzać ład i pokĂłj w sercu. Nie dzieje się to automatycznie – wymaga otwartości człowieka, na szczęście BĂłg jest cierpliwy i czeka na nas. Raz odnaleziony pokĂłj  serca nie trwa wiecznie – trzeba kaĹźdego dnia go pielęgnować – podejmować na nowo starania o niego.
Mamy w naszej parafii możliwość częstej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W kaplicy adoracji w naszym kościele trwa ona przez cały dzień – od zakończenia porannej Mszy świętej  do rozpoczęcia wieczornej Eucharystii.
Czy korzystamy z tego wielkiego daru? Myślę, Ĺźe warto choćby na chwilę – przechodząc obok kościoła – wejść i „pobyć” z Chrystusem, ktĂłry dla nasz stał się Chlebem, by zaczerpnąć siły do Ĺźycia, by oddać Mu nasze radości, nasze smutki
i cierpienia.

AZ

Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2011r.

W dniu 11 listopada -  zgromadziliśmy się o godz. 9.00 na Eucharystii, by podziękować Bogu za wolną Ojczyznę.

Mszę Świętą ubogacili swą obecnością Harcerze ze Szczepu Harcerzy Leśnych „Watra” – im. Wolnego Harcerstwa.

Po Mszy świętej – odbył się krĂłtki koncert Pieśni Legionowych i Patriotycznych w wykonaniu harcerzy. Mogliśmy usłyszeć m.in. Pałacyk Michla, Piechota.

[photoxhibit=135]