OgĹoszenia duszpasterskie – 27.11.2011r.
lis 28, 2011 OgĹoszenia duszpasterskie
1. ĹwiÄtowaniem dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, ktĂłrego poczÄ tkiem jest Adwent. Czas szczegĂłlnego przygotowania do ĹwiÄ t BoĹźego Narodzenia i na powtĂłrne przyjĹcie Pana w dniu ostatecznym. Starajmy siÄ nie ulegaÄ magii reklam, wystaw sklepowych, ĹwiÄ tecznych zakupĂłw. Niech bÄdzie to czas naszej wewnÄtrznej przemiany i nawrĂłcenia. W kolejne poczÄ wszy od poniedziaĹku dni adwentu Msze Ĺw. Roratnie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich ktĂłrzy mogÄ uczestniczyÄ, szczegĂłlnie dzieci komunijne, rocznicowe, mĹodzieĹź przygotowujÄ cÄ siÄ do sakramentu bierzmowania. RodzicĂłw prosimy, by przygotowali dzieciom kolorowe lampioniki, ktĂłrymi bÄdÄ rozĹwietlaĹy drogÄ do oĹtarza.
2. JuĹź dzisiaj do nabycia opĹatki na stóŠwigilijny. RozprowadzÄ je panie z KóŠRóşaĹcowych. Ofiara w caĹoĹci przeznaczona jest na kontynuowanie prac budowlanych. Do nabycia rĂłwnieĹź i Ĺwiece na stóŠwigilijny ; maĹe w cenie 6 zĹ., duĹźe po 12 zĹ. Ofiara na Ĺwiece to kontynuacja akcji Wigilijne DzieĹo Pomocy Dzieciom.
3. 30.11.- ĹwiÄto Ĺw. Andrzeja ApostoĹa mÄczennika. Solenizantom skĹadamy serdeczne Ĺźyczenia bĹogosĹawieĹstwa BoĹźego i opieki ĹwiÄtego Patrona.
4. W przyszĹÄ niedzielÄ goĹciÄ bÄdziemy w naszej wspĂłlnocie parafialnej siostry Magdalenki od Pokuty z Krasnojarska na Syberii. DzieliÄ siÄ bÄdÄ swoim Ĺwiadectwem z pracy misyjnej, a po Mszach Ĺw. w przedsionku KoĹcioĹa, bÄdzie moĹźna je wesprzeÄ ofiarÄ , dziÄki ktĂłrym Ĺatwiej bÄdÄ mogĹy prowadziÄ dzieĹo misyjne KoĹcioĹa.
Intencje mszalne – 27.11. – 04.12.2011r.
lis 27, 2011 Intencje mszalne
Niedziela: 27.11.2011r.
1 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 28
07.00 – â JĂłzef – gr. 21
08.30 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 3
10.00 – DziÄkczynno – bĹagalna z ok. imienin dla ZdzisĹawy(f)
10.00 – DziÄkczynno – bĹagalna z proĹbÄ
o zdrowie i potrzebne Ĺaski dla Zuzanny, z okazji 5. ur., oraz dla caĹej rodziny
11.30 – â MieczysĹaw Bukowski – 20 r. Ĺm., Maria i StanisĹaw Bukowscy, WiesĹaw Bukowski, Zofia, Andrzej, JĂłzef Pietras
11.30 – â Wojciech WĹodarczyk – 8 r. Ĺm., ojciec Zygmunt, â â dziadkĂłw
13.00 – â StanisĹawa Janczur – 13 r. Ĺm.
18.00 – â Antoni i Katarzyna Szczotka
PoniedziaĹek: 28.11.2011r.
07.00 – â Zygmunt
07.00 – DziÄkczynno – bĹagalna w 30 r. ur. BartĹomieja o BoĹźe bĹog. na dalsze lata Ĺźycia
17.00 – â JĂłzef – gr. 22
17.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 29
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 4
Wtorek: 29.11.2011r.
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 30
07.00 – â JĂłzef – gr. 23
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 5
17.00 – Msza Ĺw. dziÄkczynna za danie drugiego Ĺźycia z proĹbÄ
o dalszÄ
opiekÄ MB i zdrowie
17.00 – â StanisĹawa(f), CzesĹaw Piskorek, WĹadysĹawa(f) Stankiewicz
Ĺroda 30.11.2011r. – Ĺw. Andrzeja, ApostoĹa – ĹwiÄto
07.00 – â JĂłzef – gr. 24
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 6
17.00 – Msza Ĺw. zbiorowa
Czwartek: 01.12.2011r.
07.00 – â JĂłzef – gr. 25
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 7
17.00 – â Marian i Zofia Nowiccy
17.00 – â Anna Malczyk – 16 r. Ĺm., Irena Malczyk, â â z rodziny
17.00 – W int. Andrzeja – dziÄkczynno bĹagalna z proĹbÄ
o zdr. i dalszÄ
opiekÄ BoĹźa i Matki BoĹźej
PiÄ
tek: 02.12.2011r.
07.00 – â JĂłzef Babiarz – 16 r. Ĺm.
17.00 – â Dominik Majchrzak – w dniu urodzin
17.00 – â JĂłzef – gr. 26
17.00 – â Teofil, Marianna, GraĹźyna, Alina Tomczakowie
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 8
Sobota: 03.12.2011r. – Ĺw. Franciszka Ksawerego, kapĹ
07.00 – â JĂłzef – gr. 27
07.00 – Msza Ĺw. wynagradzajÄ
ca Niepokalanemu Sercu Maryi i Panu Jezusowi za zniewagi uczynione przez grzechy nasze i caĹego Ĺwiata
17.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 9
17.00 – W int. Jana z racji 75 urodzin, o bĹog BoĹźe i potrzebne Ĺaski
Niedziela: 04.12.2011r.
2 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – â JĂłzef – gr. 28
08.30 – W int. Alicji w 2 r. ur., w int Emilki w 9 r. ur.
10.00 – â Maria, StanisĹaw, StanisĹaw, â â z rodz. GÄborys, PiÄknych, KrzyĹźanowskich, Grzywaczewskich, â Grzegorz Rutkowski
10.00 – â Janina KupczyĹska – 7 r. Ĺm., â â z rodz. KupczyĹskich, Jadwiga, WĹadysĹaw, Antoni, StanisĹaw, JĂłzef KamiĹski, â â z rodz. NizioĹkĂłw
11.30 – rez.
11.30 – â Wincentyna Madeja – 10 r. Ĺm., â â z rodziny
13.00 – rez.
13.00 – â Filomena(f), Antoni, â â z rodz. WyderkĂłw
18.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 10
18.00 – â Barbara Lupa – Msza od ZdzisĹawa z rodzinÄ
Tagi: Intencje mszalne
ĹcieĹźki i szlaki – wiersz na I NiedzielÄ Adwentu
lis 27, 2011 Poezja
ĹcieĹźki i szlaki
hajda, ruszaj!
na drogach Ĺźycia
warto szukaÄ drogowskazĂłw
tych ukrytych
i tych oczywistych
w miÄdzyczasie ignorowanych
hajda, ruszaj!
podróş wiecznoĹÄ
ma na celu i w meritum
by wielbiÄ stwĂłrcÄ
kochaÄ czĹowieka
zbawiaÄ Ĺwiat caĹy i wĹasny
hajda, ruszaj!
cztery niedziele
by z zauuĹkĂłw codziennoĹci
czasem z trudem i mozoĹem
znaleĹşÄ wyjĹcie
za ktĂłrym czeka Betlejem
hajda, ruszaj!
/Ks. Adam R. Prokop/
Tagi: Adam R. Prokop, adwent
Via Regia – z MiÄkini do Ĺrody ĹlÄ skiej – 30.11.2011r.
lis 24, 2011 Wydarzenia
KWC i WKPC zapraszajÄ
w dniu 30 listopada 2011 roku (Ĺroda) na piesze przejĹcie odpustowe ok. 13-kilometrowego odcinka camino na szlaku Via Regia z MiÄkini do Ĺrody ĹlÄ
skiej.
Wyjazd pociÄ
giem o godz. 11.07 ze stacji WrocĹaw Nowy DwĂłr. WyjĹcie piesze ze stacji MiÄkinia o godz. 11.30.
Msza ĹwiÄta odpustowa o godz. 18.00 w koĹciele p.w. Ĺw. Andrzeja w Ĺrodzie Ĺlaskiej.
PowrĂłt do WrocĹawia busem lub autobusem ok. 20.00
Tagi: Camino, Ĺw. Jakub
KoĹcióŠnaszym domem
lis 23, 2011 RozwaĹźania
NadchodzÄ
ca – pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczyna nowy rok liturgiczny,
w ktĂłrym hasĹo programu duszpasterskiego brzmi „KoĹcióŠnaszym domem”.
Jest on czÄĹciÄ
trzyletniego programu „KoĹcióŠdomem i szkoĹÄ
komuniiâ.
âW komunii z Bogiemâ przeĹźywamy obecnie, „KoĹcióŠnaszym domem” rozpocznie siÄ 27 listopada tego roku, a trzeci â âByÄ solÄ
ziemiâ â zaplanowano na lata 2012-13.
U progu nowego roku koĹcielnego zadajmy sobie zatem pytanie – co dla mnie znaczy tegoroczne hasĹo? Czy rzeczywiĹcie KoĹcióŠjest moim domem?
umiejscowienie – wiersz na UroczystoĹÄ Chrystusa KrĂłla
lis 20, 2011 Poezja
umiejscowienie
umarĹ krĂłl
na krzyĹźu
za biednych
nijakich
zapomnianych
gdzie byli uczniowie?
niech Ĺźyje krĂłl
powrĂłci w chwale
dla biednych
nijakich
zapomnianych
gdzie bÄdÄ ochrzczeni?
/Ks. Adam R. Prokop/
Tagi: Adam R. Prokop
Intencje mszalne – 20 – 27.11.2011r.
lis 20, 2011 Intencje mszalne
Niedziela: 20.11.2011r.
34 NIEDZIELA ZWYKĹA â UROCZYSTOĹÄ JEZUSA CHRYSTUSA, KRĂLA WSZECHĹWIATA
07.00 – â WĹodzimierz – 27 r. Ĺm., â â z rodziny
07.00 – â JĂłzef – gr. 14
08.30 – â StanisĹaw, StanisĹawa(f) Stelmaszyk, Janina, Leszek Gmyrek, StanisĹaw
08.30 – â Andrzej Nowosielski
10.00 – â Dominik Majchrzak
10.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 21
11.30 – â WiesĹaw PoĹşniak – 4 r. Ĺm., â â z rodz. PoĹşniak i Szaszkiewicz
11.30 – â Katarzyna Szwed – 15 r. Ĺm., Ignacy Szwed – 12 r. Ĺm., â â rodzicĂłw
13.00 – Msza Ĺw. dziÄkczynna z ok. 18 r. ur. Pauliny z proĹbÄ
o zdr. i BoĹźe bĹog.
13.00 – Msza Ĺw. dziÄkczynna z proĹbÄ
o zdr. i BoĹźe bĹog. dla Wiktora
18.00 – â Adela i WĹadysĹaw BiaĹy o radoĹÄ nieba
PoniedziaĹek: 21.11.2011r. â Ofiarowanie NMP
07.00 – â JĂłzef – gr. 15
07.00 – â Tadeusz BaĹa – 4 r. Ĺm., â â z rodziny
18.00 – â Romualda(f) – 5 r. Ĺm., WĹadysĹaw, Julia, Jerzy
18.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 22
Wtorek: 22.11.2011r. â Ĺw. Cecylii, dziew i m
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 23
07.00 – â Franciszek KuraciĹski – 9 r. Ĺm., â â z rodziny
18.00 – â Monika, WĹadysĹaw, MieczysĹaw w r. Ĺm.
18.00 – â Henryk Smolis – 7 r. Ĺm., â â z rodz. BĹochĂłw, DzieniÄckich i SmolisĂłw
18.00 – â JĂłzef – gr. 16
Ĺroda 23.11.2011r.
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 24
18.00 – â JĂłzef – gr. 17
18.00 – â Artur GoĹÄbiowski
18.00 – Msza Ĺw. zbiorowa
Czwartek: 24.11.2011r. – ĹwiÄtych MÄczennikĂłw Andrzeja Dung-Lac, kap,Ĺ i Towarzyszy
07.00 –
18.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 25
18.00 – â JĂłzef – gr. 18
18.00 – â Rozalia i StanisĹaw KamiĹscy
PiÄ
tek: 25.11.2011r.
07.00 – â JĂłzef – gr. 19
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 26
18.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 1
18.00 – â Katarzyna i Walenty
18.00 – â Feliksa(f) KozĹowska – 2 r. Ĺm.
18.00 – â Katarzyna Kryla – 13 r. Ĺm., Antoni Kryla – 12 r. Ĺm.
Sobota: 26.11.2011r.
07.00 – â Natalia – r. Ĺm., MieczysĹaw, Alfred
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 27
18.00 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 2
18.00 – â Katarzyna, Marian, MichaĹ, â â rodzice, Anna Marcinkowska – 16 r. Ĺm.
18.00 – â JĂłzef – gr. 20
Niedziela: 27.11.2011r.
1 NIEDZIELA ADWENTU
07.00 – â Barbara Wrotniak – gr. 28
07.00 – â JĂłzef – gr. 21
08.30 – â Tadeusz Krawczyk – gr. 3
10.00 – DziÄkczynno – bĹagalna z ok. imienin dla ZdzisĹawy(f)
10.00 – DziÄkczynno – bĹagalna z proĹbÄ
o zdrowie i potrzebne Ĺaski dla Zuzanny, z okazji 5. ur., oraz dla caĹej rodziny
11.30 – â MieczysĹaw Bukowski – 20 r. Ĺm., Maria i StanisĹaw Bukowscy, WiesĹaw Bukowski, Zofia, Andrzej, JĂłzef Pietras
11.30 – â Wojciech WĹodarczyk – 8 r. Ĺm., ojciec Zygmunt, â â dziadkĂłw
13.00 – â StanisĹawa Janczur – 13 r. Ĺm.
18.00 – â Antoni i Katarzyna Szczotka
Tagi: Intencje mszalne
OgĹoszenia duszpasterskie – 20.11.2011r.
lis 19, 2011 OgĹoszenia duszpasterskie
1. PrzeĹźywamy ostatniÄ niedzielÄ roku liturgicznego, ktĂłra ukazuje nam prawdÄ, Ĺźe Jezus Chrystus jest jedynym Panem i KrĂłlem WszechĹwiata. PrzyszĹa niedziela jest pierwszÄ niedzielÄ adwentu, ktĂłrÄ rozpoczniemy przygotowanie do ĹwiÄ t BoĹźego Narodzenia. Prosimy, aby zabawy andrzejkowe odbywaĹy siÄ w sobotÄ do pĂłĹnocy, tak , aby w UroczystoĹÄ Ĺw. Andrzeja, ktĂłra jest kalendarzowa w okresie adwentu, nie kĹĂłciĹa siÄ z powagÄ oczekiwania na przyjĹcie Pana.
2. Przypominamy, Ĺźe wczoraj rozpoczÄĹy siÄ nauki przedmaĹĹźeĹskie. Jeszcze moĹźna siÄ dopisaÄ.
3. W piÄ tek na godz. 18.00 zapraszamy mĹodzieĹź przygotowujÄ cÄ siÄ do bierzmowania- najpierw Msza Ĺw. , po niej tematyczne spotkanie.
4. Pielgrzymi z grupy Camino zapraszajÄ na kolejne spotkanie w najbliĹźszy czwartek o godz. 18.45, czyli po wieczornej Mszy Ĺw., ktĂłre odbÄdzie siÄ w salce przy naszym KoĹciele.
5. Komitet Budowy KoĹcioĹa przeprowadzi zbiĂłrkÄ ofiar na rzecz kontynuacji prac remontowo- budowlanych.Za ofiary, ĹźyczliwoĹÄ i modlitwÄ skĹadamy serdeczne BĂłg zapĹaÄ.!!!
6. W przyszĹÄ niedzielÄ na Mszach Ĺw. poĹwiÄcenie opĹatkĂłw na stóŠwigilijny. SzczegĂłlnie ci, ktĂłrzy bÄdÄ wysyĹaÄ je do bliskich za granice, bÄdÄ siÄ juĹź mogli zaopatrywaÄ. OpĹatki bÄdÄ rozprowadzane w pobliĹźu wyjĹcia z KoĹcioĹa przez panie z kóŠRóşaĹcowych. Nikt nie bÄdzie roznosiĹ opĹatkĂłw po mieszkaniach. Ofiary skĹadane przy tej okazji bÄdÄ przeznaczone tylko i wyĹÄ cznie na rozwĂłj i piÄkno naszego KoĹcioĹa.
7. W tym tygodniu trawmy jeszcze na modlitwie wypominkowej:
– Niedziela – 20.11.ul. BudziszyĹska nr 36-84.
– PoniedziaĹek -21.11.ul. BudziszyĹska nr 86-116.
– Wtorek – 22.11.ul. BudziszyĹska nr 117-126.
– Ĺroda – 23.11.ul. BudziszyĹska nr127- do koĹca.
– Czwartek – 24.11.ul. KroĹnieĹska + GubiĹska.
– PiÄ tek – 25.11.ul. Komorowska caĹa.
– SobotÄ – 26.11.- kartki bez ulic + ulice, ktĂłre juĹź byĹy.
Modlitwa wypominkowa o godz. 17.15
Adoracja NajĹwiÄtszego Sakramentu
lis 17, 2011 RozwaĹźania
Czym jest dla mnie adoracja NajĹwiÄtszego Sakramentu?
MyĹlÄ, Ĺźe przede wszystkim jest ona darem – wielkim darem, ktĂłry otrzymaliĹmy od Boga.
Najpierw, Ĺźeby byÄ bliĹźej nas BĂłg staĹ siÄ czĹowiekiem. Potem, aby zjednoczyÄ siÄ z kaĹźdym czĹowiekiem, nawet tym najbardziej cierpiÄ
cym i sponiewieranym – poniĂłsĹ krzyĹź na GolgotÄ, aby na nim umrzeÄ za nas wszystkich, abyĹmy my mogli ĹźyÄ.
Ale BĂłg zadbaĹ o to, aby byÄ z nami zawsze – pozostaĹ w okruchu chleba, w biaĹej Hostii.
MiaĹam okazjÄ w paĹşdzierniku – od 1. do 20. uczestniczyÄ w wolontariacie
w Jerozolimie. Wolontariat ten polegaĹ na wĹÄ
czeniu siÄ w modlitwÄ – adoracjÄ NajĹwiÄtszego Sakramentu – w intencji pokoju. Adoracja przez kilkanaĹcie dni – co najmniej godzinÄ dziennie – pomogĹa mi doceniÄ ten wielki dar.
Trwanie w BoĹźej obecnoĹci pomaga wprowadzaÄ Ĺad i pokĂłj w sercu. Nie dzieje siÄ to automatycznie – wymaga otwartoĹci czĹowieka, na szczÄĹcie BĂłg jest cierpliwy i czeka na nas. Raz odnaleziony pokĂłj serca nie trwa wiecznie – trzeba kaĹźdego dnia go pielÄgnowaÄ – podejmowaÄ na nowo starania o niego.
Mamy w naszej parafii moĹźliwoĹÄ czÄstej adoracji NajĹwiÄtszego Sakramentu.
W kaplicy adoracji w naszym koĹciele trwa ona przez caĹy dzieĹ – od zakoĹczenia porannej Mszy ĹwiÄtej do rozpoczÄcia wieczornej Eucharystii.
Czy korzystamy z tego wielkiego daru? MyĹlÄ, Ĺźe warto choÄby na chwilÄ – przechodzÄ
c obok koĹcioĹa – wejĹÄ i „pobyÄ” z Chrystusem, ktĂłry dla nasz staĹ siÄ Chlebem, by zaczerpnÄ
Ä siĹy do Ĺźycia, by oddaÄ Mu nasze radoĹci, nasze smutki
i cierpienia.
AZ
Tagi: Eucharystia, Jerozolima, modlitwa adoracyjna
ĹwiÄto Odzyskania NiepodlegĹoĹci – 11 listopada 2011r.
lis 15, 2011 Wydarzenia
W dniu 11 listopada -Â zgromadziliĹmy siÄ o godz. 9.00 na Eucharystii, by podziÄkowaÄ Bogu za wolnÄ OjczyznÄ.
MszÄ ĹwiÄtÄ ubogacili swÄ obecnoĹciÄ Harcerze ze Szczepu Harcerzy LeĹnych „Watra” – im. Wolnego Harcerstwa.
Po Mszy ĹwiÄtej – odbyĹ siÄ krĂłtki koncert PieĹni Legionowych i Patriotycznych w wykonaniu harcerzy. MogliĹmy usĹyszeÄ m.in. PaĹacyk Michla, Piechota.
[photoxhibit=135]
Tagi: DzieĹ NiepodlegĹoĹci, harcerze, Watra