OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 02.06.2019 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Dzisiaj przypada także Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy zbiórka do puszek w przedsionku kościoła na wsparcie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum wdzięczności za opiekę Bożej Opatrzności nad Polską.
3. Dziś na Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać w naszej parafii prymicje Ks. Mariusza i Ks. Andrzeja. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz prosimy o modlitwę w ich intencji.
4. Od dzisiejszej niedzieli przez cały okres letni (do końca września włącznie) będzie odprawiana Msza Św. o godz. 21.00.
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i święta o godz. 17.15 a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek rano na Mszy Św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00.
7. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Wrocławia na Jasną Górę w dniach 2-10 sierpnia br. Zapisy na pielgrzymkę i potrzebne informacje u Ks. Pawła, przewodnika grupy 7 z którą pielgrzymuje nasza parafia i dekanat.
8. Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji koncertu „wNieboGłosy”, który odbędzie się w Boże Ciało, 20 czerwca, o godz. 19.00 przy pl. Wolności we Wrocławiu (koło Narodowego forum Muzyki). Jest to piękny czas modlitwy wyrażonej naszym radosnym, dziękczynnym śpiewem.
9. Spotkanie formacyjne dla mężczyzn w poniedziałek o godz. 20.30.
10. W dniu 6 czerwca, w czwartek, w godz. od 11:00 do 17:00 w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu przy ul. Nowodworskiej przeprowadzona zostanie akcja DKMS – Komórkomania. Każda osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, która waży minimum 50 kg może zarejestrować się jako Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, dla pacjentów potrzebujących przeszczepu szpiku m.in. chorych na białaczkę. Potencjalny Dawca na miejscu wypełnia formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobiera sobie wymaz z wewnętrznej strony policzka.
Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
11. Dzisiaj przyszłą Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
• środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
• sobota – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.