OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019 r.

1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to powstało z woli samego Jezusa, który przekazał św. Faustynie następujące słowa: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby Święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Zapraszamy dziś do kościoła na godz. 15.00 na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.
2. Również dziś o godz. 15.30 w kaplicy Matki Bożej Msza Św. dla osób niepełnosprawnych i Ich Rodzin.
3. Od środy rozpocznie się maryjny miesiąc maj. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które będą odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.15.
4. 1 maja obchodzimy wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o ludziach ciężkiej pracy.
5. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. tego dnia w porządku niedzielnym. Zachęcamy do dekoracji naszych balkonów flagami w barwach narodowych, Maryjnych i papieskich.
6. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek w czasie Uroczystości Maryjnej na każdej Mszy Św. Natomiast w sobotę Msza Św. w intencji wynagradzającej o godz. 7.00, a po Niej wspólny Różaniec.
7. Przyszła niedziela będzie I niedzielą miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego
Sakramentu, a po Mszy Św. o g. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.
8. Również w przyszłą niedzielę z racji „Niedzieli Biblijnej” kwadrans przed każdą Mszą Św. będzie czytane Pismo Święte. Zapraszamy do wsłuchania się w Słowo Boże.
9. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Parafianom za złożone produkty żywnościowe (ponad 800 kg) i ofiary pieniężne (ponad 4 tys. zł) z których zostały przygotowane paczki na święta dla najuboższych naszych Parafian. Bóg zapłać za okazaną dobroć serca.
10. Wspólnota Nieustannego Różańca Świętego, która w naszej parafii modli się 10-tego dnia każdego miesiąca będzie mogła przyjmować obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej jako peregrynację 9-cio dniowej Nowenny, wypraszając łaski dla parafii, miasta Wrocławia i rodzin. Informacja na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.
11. Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.