OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 05.05.2019 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Biblijną. Rozpoczyna ona Tydzień Biblijny. Z tej okazji dziś w naszej parafii kwadrans przed każdą Mszą Św. jest czytane Pismo Święte. Natomiast wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dziś także przypada I niedziela miesiąca. Po Mszach Św. adoracja Najświętszego Sakra-mentu, a po Mszy Św. o g. 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.
3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 17.15.
4. W najbliższą sobotę, 11 maja, o godz. 15.30 w kościele pw. Św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu na Gądowie święcenia diakonatu przyjmie nasz Parafianin kleryk Michał Olko. Święceń udzieli Ks. Bp Andrzej Siemieniewski. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału we wspólnej Mszy Św. i polecamy modlitwie naszego kleryka.
5. W środę, 8 maja, przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Pamiętajmy tego dnia o Panu Stanisławie, naszym kościelnym, który ma swoje imieniny.
6. W przyszłą niedzielę w liturgii przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Gościć będziemy z tej racji Ks. Rektora MWSD we Wrocławiu Kacpra Radzkiego, który wygłosi okolicznościowe kazania. Wraz z Nim przybędą również klerycy. Już dzisiaj prosimy o modlitwę za kleryków i o dobre powołania do służby Bożej.
7. Przypominamy, że w 3. niedzielę maja, czyli 19 maja o godz. 10.00 odbędzie się Uroczy-stość I Komunii Św. w naszej parafii. Porządek Mszy Św. bez zmian. Próba generalna dla dzieci w poniedziałek, 6.05, o godz. 17.00.
8. Rocznica I Komunii Św. odbędzie się w niedzielę, 26.05, o godz. 11.30.
9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Warszawy są proszone o wpłacanie reszty kosztów do końca maja 2019 r.
10. Zapraszamy na XXIII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem: „Wiesz, że Cię kocham” w dniu 1 czerwca. Zapisy i informacje w zakrystii u Ks. Piotra. Koszt wyjazdu 60 zł.
11. Spotkanie formacyjne dla mężczyzn w poniedziałek o godz. 20.30.
12. Spotkanie modlitewne grupy Tazie w czwartek o godz. 20.00 w kaplicy MB Ostrobramskiej.
13. Dziś Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
14. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – święto Św. Ap. Filipa i Jakuba.
• środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.