OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 14.04.2019 r.

 1. 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, w którego centrum są wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Na wszystkich Mszach Św. poświęcenie palm. Zachęcamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu pokuty, aby to uczynili dzisiaj. Będzie jeszcze jedna duża okazja do spowiedzi w ramach „Nocy konfesjonałów” w naszym dekanacie w kościele św. M.M. Kolbego na ul. Horbaczewskiego w Wielki Wtorek od godz. 20.00 do 24.00. Będą spowiadać wszyscy kapłani naszego dekanatu.
  2. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Archikatedrze Wrocławskiej Msza Św. Krzyżma pod przewodnictwem Ks. Abp Józefa Kupnego z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich oraz poświęceniem olejów chrzcielnych i chorych.
  3. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne w naszej świątyni, na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Po zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  4. W Wielki Piątek rozpoczęcie adoracji w ciemnicy od godz. 8.00 tzw. Ciemną Jutrznią. Zachęcamy do adoracji przez cały dzień. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na 15.00 na Koronkę i krótką Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Po jej zakończeniu przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego
  i całonocna adoracja wg następującego porządku:
  22.00 – 23.00 – Żywy Różaniec
  23.00 – 24.00 – Akcja Katolicka, Effatha
  24.00 – 1.00 – ul. Gubińska
  1.00 – 2.00 – ul. Krośnieńska, Komorowska
  2.00 – 3.00 – ul. Wojrowicka, Budziszyńska
  3.00 – 4.00 – ul. Zemska
  4.00 – 5.00 – ul. Nowodworska
  5.00 – 6.00 – ul. Rogowska
  8.00 – Ciemna Jutrznia
  Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie przez całą sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Przy tej okazji nasz Parafialny Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności dla biednych rodzin naszego osiedla i domu samotnej matki. Można też składać tzw. torby miłosierdzia rozprowadzane na początku Wielkiego Postu i Skarbony – Jałmużna Wielkopostna.
  5. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00 od poświęcenia rozpalonego ognia przed wejściem do kościoła. Prosimy zabrać ze sobą świece, ponieważ będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.
  6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze Św. jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy o godz. 7.00 rano.
  7. W poniedziałek wielkanocny modlimy się za nasze katolickie uczelnie. Czytany będzie list Rektorów PWT i MWSD we Wrocławiu. Na Ich prośbę będziemy wspierać je duchowo i materialnie.
  8. Próba dla dzieci I-Komunijnych w poniedziałek, 15.04, o godz. 16.00 w kościele.

Komentarze są zamknięte.