OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.05.2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej parafii jest to niedziela Rocznicy I Komunii Świętej. Uroczysta Msza Św. rocznicowa o godz. 11.30. Dziś obchodzimy także Dzień Matki. Modlitwą ogarnijmy nasze kochane Mamy, prosząc dla żyjących o Boże błogosławieństwo a dla zmarłych o łaskę nieba.
2. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to również I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to również niedziela dziękczynienia. Po każdej Mszy zbiórka do puszek na wsparcie budowy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
3. Również w przyszłą niedzielę, 2 czerwca, na Mszy Św. o godz.18.00 będziemy przeżywać w naszej parafii prymicje Ks. Mariusza i Ks. Andrzeja, którzy wczoraj w Archikatedrze Wrocławskiej przyjęli święcenia kapłańskie. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oraz prosimy o modlitwę w ich intencji.
4. W sobotę przypada pierwszy dzień czerwca. Tego dnia, z racji Dnia Dziecka, zawierzajmy wszystkie dzieci opiece Boga i Maryi.
5. Również w sobotę rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa w niedziele i święta o godz. 17.15 a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy.
6. Najbliższa sobota będzie także pierwszą sobotą miesiąca. Rano o godz. 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy wspólna modlitwa różańcowa.
7. W piątek, 31 maja, rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.
8. Dziś o godz. 15.30 w kaplicy MB Ostrobramskiej Msza Św. dla dzieci niepełnosprawnych oraz dla ich Rodzin.
9. Od przyszłej niedzieli, 2 czerwca, będzie już odprawiana przez cały okres letni (do września włącznie) Msza Św. o godz. 21.00.
10. Wszystkie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch są proszone o wpłacenie drugiej raty do Pana Mariana lub do Ks. Piotra do 10 czerwca br.
11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę, 14 lipca. Wyjazd o godz. 5.00 z placu przed kościołem. Koszt 50 zł. Zapisy i informacje u p. Leszka. Telefon kontaktowy na plakacie w gablocie lub w zakrystii.
12. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
13. Kalendarz liturgiczny:
• środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
• piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
• sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika.