OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.09.2019 r.

1. Przeżywamy II niedzielę miesiąca września. Zgodnie z tradycją naszej parafii jest to niedziela wyjątkowa, bowiem oddajemy cześć i chwałę Panu Bogu w tajemnicy Opatrzności Bożej, która jest wpisana w nasze dzieje, w nasze wczoraj, dziś i jutro. Witamy pośród nas kaznodzieję odpustowego, Ojca Bogdana, proboszcza parafii św. Jadwigi ze Złotoryi oraz Jego Magnificencję Ks. Prof. Andrzeja Tomko, który będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 12.00. Ze względu na odpust Msze Św. w następującym porządku: 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00 i 21.00.
2. Również dzisiaj Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W dawnej naszej tradycji święcone było ziarno pod zasiew na przyszłoroczny plon.
3. W sobotę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. o 7.00 i 18.00. Tego dnia udaje się pielgrzymka do Włocławka na akcję „Polska pod Krzyżem”. Nie wszyscy, którzy chcieliby mogą pojechać, dlatego w sobotę o 20.30 w naszym kościele Apel Jasnogórski, który zakończymy przy Krzyżu Misyjnym o 21.00. Prosimy zabrać ze sobą znicze.
4. 13.09, w piątek, 13-ty dzień miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
5. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej przy ołtarzu. Zapisy u Ks. Pawła w zakrystii.
6. Spotkanie modlitewne wspólnoty Taize w środę, 11.09, o godz. 19.30 w kaplicy Matki Bożej.
7. Informujemy, że z 20/21 września (piątek/sobota) organizowany jest autokarowy wyjazd na Jasną Górę w ramach corocznego Archidiecezjalnego czuwania przed Tronem Jasnogórskiej Pani. Wyjazd z naszej parafii połączony jest z parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Muchoborze Małym.
8. Komitet Budowy Kościoła za tydzień przyjmować będzie ofiary na rzecz kontynuacji prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. W przyszłą sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Centralna Eucharystia na Wałach Jasnogórskich o godz. 11.00. Przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Ks. Abp Metropolita Józef Kupny. Zapraszamy szczególnie tych, dla których ważny jest etos Solidarności.
10. Kalendarz liturgiczny:
• czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
• piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
• sobota – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Komentarze są zamknięte.