OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI, JÓZEFA 30.12.2018 r.

1. Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kalendarzowego 2018. Dziękujmy Panu Bogu za czas przeżyty i prośmy o dobrą przyszłość dla nas, naszych rodzin i całej naszej Ojczyzny w roku 2019.
2. W poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra, papieża i ostatni dzień roku. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynno-przebłagalną o godz. 18.00, połączoną z krótkim sprawozdaniem duszpastersko-gospodarczym. Również w poniedziałek przypada na naszą parafię wieczysta adoracja Najśw. Sa-kramentu. W naszej parafii taka adoracja jest codziennie, ale w tym dniu szczególnie dołączmy modlitwę za naszą Archidiecezję Wrocławską.
3. We wtorek, I dzień Nowego, 2019, Roku. Msze Św. w porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy o godz. 7.00. Również we wtorek o godz. 12.00 w parafii na Pilczycach, pod we-zwaniem Najświętszej Maryi Panny, Świętej Bożej Rodzicielki, odpust na który zaprasza Ks. Wicedziekan naszego Dekanatu Ks. Jacek Dziadkiewicz.
4. 2 stycznia przypada 27 rocz. śmierci Ks. Prałata Aleksandra Oberca (+2.01.1992), pierwszego proboszcza naszej parafii i budowniczego naszego kościoła. Msza Św. w intencji Ks. Prałata Aleksandra będzie odprawiona w Nowy Rok o godz. 10.00.
5. W przyszłą niedzielę – 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Św. tak, jak w każdą niedzielę. Święcone będą kreda, kadzidło i woda, które będziemy mogli za-brać do naszych domów. Taca z tej uroczystości będzie przeznaczona ma misje. Będzie to również I niedziela miesiąca. Po każdej Mszy adoracja a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.
6. W przyszłą niedzielę, o godz. 13.00, Msza Św. dla dzieci I Komunijnych i ich Rodziców. Zostaną wręczone dzieciom książeczki I-komunijne.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek na Mszy Św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.30. W I sobotę o 7.00 Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa.
8. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na ogrzewanie kościoła. Za zrozumienie i ofiarność składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.
9. Od środy w naszej wspólnocie parafialnej rozpocznie się kolęda. Prosimy, by jak co roku
w miarę możliwości byli obecni wszyscy domownicy. Na stole niech będzie przygotowany krzyż, świece i księga Pisma Świętego; jeżeli są dzieci to również zeszyty od katechezy. Ministranci dzień wcześniej będą pukać do wszystkich mieszkań z informacją kolędową. Kolędę rozpoczynamy od 16.00 a kończymy ok. 21.00. W soboty od godz. 14.00. W tym roku na początek udamy się do rodzin zamieszkałych przy ul Budziszyńskiej.
10. Plan kolędy:

02.01 środa ul. Budziszyńska: nieparzyste 1 – 37; parzyste 2 – 16; 32
03.01 czwartek ul. Budziszyńska: nieparzyste 59 – 63; parzyste 18–30; 34–78;
04.01 piątek ul. Budziszyńska: nieparzyste 109 – 111; parzyste 80 – 110
05.01 sobota ul. Budziszyńska: nieparzyste 113 – 119; parzyste 112 – 120

Komentarze są zamknięte.