OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Niech nie ustaje nasza gorliwość w modlitwie i uczynkach miłosierdzia. Bierzmy za wzór Maryję, która trwa w dziękczynieniu i niesie Zbawiciela do domu Zachariasza. W poniedziałek o godz. 7.00 ostatnia Msza Św. z formularza adwentowego.
2. W poniedziałek, 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Zadbajmy o chrześcijański charakter wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie zapalonej świecy, odczytania Ewangelii
o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej modlitwy, łamania się opłatkiem i kolędowania. Uroczyste Pasterki o godz. 22.00 i 24.00.
3. We wtorek, 25 grudnia, Boże Narodzenie. Msze Św. w porządku niedzielnym z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy o godz. 7.00 rano.
4. W środę, 26 grudnia, II Dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia czytany będzie list Księży Rektorów Papieskiego Wydziału Teologicznego i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Naszymi modlitwami i ofiarami na tacę będziemy wspierać w/w uczelnie, które przygotowują osoby duchowne i świeckie do posługi w naszej Archidiecezji.
5. Wrocławska Caritas prosi o podzielenie się wypiekami z najuboższymi w ramach akcji „Upiecz dobro na święta”. Pokrojone ciasta można dostarczyć na wrocławski Rynek w dniu wigilii, 24 grudnia, od samego rana do godziny 11.00.
6. Przypominamy, że w piątek w oktawie Bożego Narodzenia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W czwartek, 27 grudnia, obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Poświęcenie wina ku czci św. Jana na Mszy Św. o godz. 18.00.
8. W piątek obchodzimy święto Świętych Młodzianków, męczenników.
9. W najbliższą niedzielę, 30 grudnia, przypada święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
10. Dzisiaj, po każdej Mszy Św., Młodzież z naszego Duszpasterstwa Młodzieży rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży.

11. Dziś o godz. 15.30 w kaplicy MB Ostrobramskiej Msza Św. dla dzieci niepełnosprawnych oraz dla Ich Rodziców.

Komentarze są zamknięte.