OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 r.

 1. 1. Trwamy w miesiącu listopadzie, poświęconym w sposób szczególny pamięci modlitewnej o naszych zmarłych. Zapraszamy na modlitwę wypominkową codziennie na godz. 17.15 według następującego planu:
19.11. – niedziela Budziszyńska Od 109 do 117
20.11. – poniedziałek Budziszyńska Od 119 do 125
21.11. – wtorek Budziszyńska Od 126 do 135
22.11. – środa Wojrowicka Cała
23.11. – czwartek Gubińska, Komorowska Całe
24.11. – piątek Krośnieńska, Strzegomska, Jaworska, Cała, kartki bez ulic + ulice, które już były

Zachęcamy również do tego, aby uczestnicząc w wypominkach pozostać na Mszy Św. wieczornej i przyjąć w intencji swoich najbliższych dar Komunii Świętej.

 1. 2. Przyszła niedziela to niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 2. 3. W przyszłą niedzielę, w przedsionku Kościoła zbierać będziemy do puszek ofiary na utrzymanie „Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska”. Obecnie 98 nieuleczalnie chorych dzieci może liczyć na profesjonalną, medyczną opiekę Hospicjum. Dzieci są odwiedzane w domach przez lekarzy, pielęgniarki, psychologów i księdza kapelana. Hospicjum wspiera także rodziny, które
  w czasie ciąży dowiedziały się, że dziecko na które czekają będzie poważnie chore. Ponadto Hospicjum wspiera rodziców po śmierci ich dziecka. Za każdą pomoc i wsparcie tego dzieła serdecznie dziękujemy.
 3. 4. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie w piątek – 24 listopada – o godz. 17.00 w salce.
 4. 5. Zapraszamy rodziców kandydatów do Bierzmowania we wtorek o godz. 18.00 na Mszę Św.
  a po Mszy na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
 5. 6.Zapraszamy wszystkich chętnych na próbę chóru w najbliższą środę na godz. 17.30 do salki parafialnej. W tym dniu z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej podczas mszy świętej o godz. 18:00 zaśpiewa nasz chór parafialny a po skończonej mszy świętej odbędzie się Agapa dla członków chóru. Serdecznie zachęcamy w tym dniu do modlitwy w intencjach wszystkich grup muzycznych w naszej parafii.
 6. 7. Przypominamy że trwają zapisy na warsztaty muzyczne, które odbędą się w naszej parafii
  w dniach od 15 do 17 grudnia. Warsztaty muzyczne „Wielbienie z Maryją Królową” poprowadzą profesjonalni muzycy z Poznania: Pan Leopold Twardowski- kompozytor, wokalista oraz Pani Ewa Sykulska- dyrygent i wykładowca muzyki na Uniwersytecie w Poznaniu. Warsztaty wieńczyć będzie piękny koncert uwielbienia 17 grudnia o godz. 16:00. Zapisy i informacje dotyczące warsztatów u Pana Piotrka- naszego organisty.
 7. 8. Dziś Komitet Budowy Kościoła zbiera ofiary na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!
 8. 9. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.
 • wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
 • środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.
 • piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

Komentarze są zamknięte.