OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.01.2017 R.

4. NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.    Dziś, w ostatnią niedzielę przed świętem Ofiarowania Pańskiego, po wieczornej Mszy  odbędzie się w naszej kaplicy Wieczór Kolęd. Zapraszamy wszystkich do udziału. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na zakup koncentratora tlenu, dla chorych dzieci z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Wierzbicach, którymi opiekują się siostry Józefitki.

2.    W najbliższą środę 1 lutego zakończymy w naszej wspólnocie parafialnej kolędę. Podajemy plan na 3 ostatnie dni:
30.01. Poniedziałek,
•    Zemska 14-22,
31.01. Wtorek
•    Zemska 23-30,
01.02. Środa
•    Zemska 32-44, Kolęda dodatkowa,
Prosimy zgłaszać adresy na kolędę dodatkową, czyli adresy rodzin w których kolęda wyznaczonym terminie nie odbyła się. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy.

3.    W najbliższy czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polskiej Tradycji w tym dniu obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o 07.00, 09.00 (po tej Mszy prosimy o pomoc Panie i Panów w uporządkowaniu Kościoła z dekoracji świątecznych) i 18.00. W tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarami zakony kontemplacyjne. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece gromniczną w różnej wielkości i cenie, które też można będzie wykorzystać na Liturgii Paschalnej. Zapraszamy w tym dniu rodziców i dzieci pierwszokomunijne na 18.00 na Eucharystię.  Podczas tej Mszy odbędzie się uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego i poświęcenie świec chrzcielnych, a po Mszy krótkie spotkanie.

4.    W piątek 3 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi na Mszy porannej i wieczorem od 16.00. W tym dniu wznawiamy spotkania po kolędzie dla Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, na które zapraszamy młodzież naszej parafii. Rozpoczynamy tradycyjnie od wspólnej Eucharystii o 18.00, a po niej spotkanie w salce.

5.    W pierwsza sobotę miesiąca Msza o 07.00 w intencji wynagradzająca Najświętszej Maryi Pannie, a po Eucharystii wspólny Różaniec.

6.    Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszach adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

7.     Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

8.    W tym tygodniu wspominamy:
•    Wtorek, wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
•    Czwartek, święto Ofiarowania Pańskiego,

Komentarze są zamknięte.