OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.09.2016 R.

23. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca września. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Wraz z powrotem dzieci i młodzieży do szkół po wakacjach, wznawiamy odprawianie Mszy Świętej o godz. 13:00.

2.    Na mocy Dekretu naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Józefa Kupnego od 01 września, w naszym kapłańskim gronie jest Ks. Piotr Szczypior. Witamy Go bardzo serdecznie i życzymy by wszystko co będzie czynił przynosiło Mu radość i szczęście, a Boża Opatrzność miała Go zawsze w swojej opiece.

3.    Za tydzień w niedziele 11 września w naszej Wspólnocie Parafialnej będziemy przeżywać odpust ku czci Bożej Opatrzności. Homilię wygłosi Ksiądz  Profesor Rajmund Pietkiewicz, a sumie odpustowej o godz. 13:00 przewodniczyć będzie Ksiądz Profesor Lech Nowak, który dokona poświęcenia Sztandaru Akcji Katolickiej i nowo ufundowanej chrzcielnicy.

4.    Serdecznie zapraszamy Rodziców i Opiekunów dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej na Mszę św. i pierwsze spotkanie dotyczące I Komunii św. w poniedziałek 12 września 2016 r. o godzinie 18:00. Jednocześnie informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 14 maja 2017 r.

5.    Od najbliższego tygodnia swoje spotkania wznawia Krąg Modlitewno-Biblijny – Effatha. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę, poznać lepiej Pismo św., podzielić się swoim rozumieniem Księgi Życia – zapraszamy na spotkania w każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. do salki nad garażami.

6.    Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Poznania w przyszłą sobotę 10.09.2016 r. Wyjazd do kolebki chrześcijaństwa na naszych ziemiach jest organizowany przez Ruch Rodzin Nazaretańskich pod hasłem „Chrzest bramą do świętości”. Kontakt i szczegółowy program w gablocie. Ksiądz Piotr zaprasza członków oraz  nowe osoby na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdą środę po Mszy św. do zakrystii.

7.    Komitet Budowy Kościoła po każdej niedzielnej Mszy Świętej przeprowadzą zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.    16 września o 18:30 u kapucynów na ul. Sudeckiej 90 rozpoczyna się kurs dla małżeństw zatytułowany „Zatrzymaj się w biegu”. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie, odświeżyć swoją małżeńską relację i gotowi są przeżyć nową przygodę. W programie np. takie tematy jak:
•    jak sprawić, żeby małżeństwo zachowało świeżość?
•    dlaczego seks w życiu małżeńskim jest taki ważny?
•    jak dogadać się z teściową?

9.    Zapraszamy na modlitwy w duchu Taize w czwartek o 20.00 do kaplicy adoracji.

10.    Spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku przystąpiły do I Kom. Św. odbędzie się w niedziele 18. i 25. września po Mszy o 11.30.

Komentarze są zamknięte.