Droga Krzyżowa ulicami Nowego Dworu – 18.03.2016 r. 18:30

Rozważania tegorocznej Drogi Krzyżowej, którą pójdziemy ulicami naszego osiedla, inspirowane będą cierpieniami naszych braci chrześcijan. To oni, w tak wielu rejonach świata, płacą nierzadko najwyższą cenę za swoją wierność Jezusowi. Niech nasze rozważania, zapożyczone ze strony archidiecezji poznańskiej, staną się naszym wyrazem jedności z nimi i modlitwą. Modlitwą za nich – by wytrwali w wierze i by otrzymali najpiękniejszą nagrodę za świadectwo swojej miłości okupionej męczeńską krwią. A także modlitwą za ich prześladowców – by się opamiętali, by poruszeni postawą męczenników stali się naszymi braćmi w wierze.

A oto tekst rozważań i wykaz osób reprezentujących poszczególne wspólnoty, czytających rozważania poszczególnych stacji.