OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 GRUDNIA 2015R.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1.    Przeżywamy 4. niedzielę Adwentu. Najbliższym dniom i godzinom niech towarzyszy oczekiwanie, tak by, gdy Pan nadejdzie, zastał nas czuwających. Msze roratnie w poniedziałek, wtorek i środę o 17.15, a w czwartek o 7.00.

2.    Dziś przy wyjściu z kościoła można zadeklarować przyjęcie pielgrzymów na nocleg oraz zaangażowanie w wolontariat podczas Światowych Dni Młodzieży 2016. U młodzieży można też zaczerpnąć więcej szczegółowych informacji.

3.    W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Msze pasterskie – jak co roku – o 22.00 i 24.00. Starajmy się, mimo tego, że przepisy postne są zniesione, zachować bezmięsny charakter tego dnia, łącznie z potrawami podawanymi na stół wigilijny. Niech nie braknie przy stole modlitwy, odczytanego fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu i śpiewu kolęd.

4.    W piątek przypada 1. dzień Bożego Narodzenia. Msze jak w niedzielę, za wyjątkiem Mszy o 7.00.

5.    W sobotę przypada 2. dzień świąteczny, a zarazem Uroczystość św. Szczepana, pierwszego męczennika. Tego dnia wspieramy duchowo i materialnie nasz Papieski Wydział Teologiczny.

6.    Najbliższa Niedziela będzie Niedzielą Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.

7.    Na środę na 9.00 zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania oraz wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc przy ubieraniu choinek w kościele.

8.    Młodzieżowa Schola Parafialna, która rozprowadza dzisiaj sianko na stół wigilijny, serdecznie dziękuje za ofiary złożone na działalność zespołu.

9.    Do nabycia są opłatki, świece Caritas i kartki świąteczne.

10.    Nasza parafialna Caritas w ramach przygotowania szlachetnej paczki na Święta przyjmuje dziś ofiary na ten cel. Rokrocznie wydajemy około 160 paczek. Bóg zapłać!

11.    Informujemy, że zmarł Tato O. Roberta – Karmelity, który pochodzi z naszej Parafii – p. Mieczysław Marciniak. Msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w naszym kościele w najbliższy wtorek o 13.00, a po Mszy pogrzeb na Cmentarzu Osobowickim.

Komentarze są zamknięte.