OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12. października 2014r.

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

XIV DZIEŃ PAPIESKI

1. Przeżywamy 28. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, która w naszej Ojczyźnie łączy się z 14. Dniem Papieskim, którego myślą przewodnią jest hasło „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Zgodnie z zapowiedzią w przedsionku można wesprzeć ofiarą budowę żywego pomnika św. Jana Pawła II, którym są stypendia dla biednej młodzieży.

2. We czwartek uroczystość św. Jadwigi, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej, a także patronki wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji Ks. Abp Metropolita zaprasza na uroczystości jadwiżańskie do Trzebnicy w przyszłą niedzielę o 11.00, w czasie których sumie odpustowej przewodniczyć będzie Abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski. Przypominamy, że w najbliższą sobotę o 6.00 z przed Archikatedry Wrocławskiej wyruszy piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 6.30 i 17.15.

4. Jutro w poniedziałek 13. dzień miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy wyjątkowo przed Mszą wieczorną o 17.15.

5. W piątek o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii według św. Marka.

6. W przyszłą niedzielę z racji 19. dnia miesiąca na Mszy wieczornej polecać będziemy intencje złożone przy figurze św. Józefa.

7. Spotkanie dla chłopców, którzy chcą wstąpić w szeregi ministrantów we wtorek o 15.30, a próba scholi dziecięcej w każdą sobotę o 17.00.

8. Zbliżamy się do miesiąca poświęconego szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Już dzisiaj można zaopatrzyć się w karty wypominkowe, które prosimy składać w kopertach z dokładnym adresem, byśmy mogli je odczytać w wyznaczonych dniach.

9. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek bł. Honorata Koźmińskiego, kpł;
– w środę św. Teresy od Jezusa, dziew i dK,
– w czwartek św. Jadwigi Śląskiej,
– w piątek św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i m,
– w sobotę św. Łukasza Ewangelisty.

10. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za zrozumienie i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.