OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6. kwietnia 2014r.

5. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to czas szczególny, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi ks. Kacper Radzki. Witamy serdecznie i życzymy ks. Rekolekcjoniście, i nam samym błogosławionych owoców tych rekolekcji.
PLAN REKOLEKCJI:
PONIEDZIAŁEK:    9.00 i 18.00 – Msza z nauką ogólną dla dorosłych,
17.00 – Msza z nauką dla dzieci,
19.00 – nauka dla młodzieży.
WTOREK – powtórzenie planu poniedziałkowego.
ŚRODA – DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW. – postarajmy się nie odkładać jej na inny późniejszy czas. Rano spowiedź od 8.00 do 10.00, po południu od 16.00 do 19.00. Msze z nauką ogólną dla dorosłych o 9.00 i 18.00.

2. Dzisiaj o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii według św. Marka.

3. Próba liturgiczna przed Bierzmowaniem dla „Roku II” w czwartek rozpocznie się Mszą o 18.00. Również w czwartek na 20.00 zapraszamy na modlitwy w duchu TAIZE.

4. W piątek Droga Krzyżowa odprawiona będzie o 9.00. oraz po Mszy wieczornej ok. 18.30 i wtedy udamy się z krzyżem na ulice naszego osiedla. Zatem nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.15. i 19.30.

5. W niedzielę 13. kwietnia o 16.30 w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na Ostrowie Tumskim wykład „Kwestie społeczne w kontekście obecnych przemian w Polsce” wygłosi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer.

6. Szkoła Podstawowa nr 113 przy ul. Zemskiej serdecznie zaprasza rodziców dzieci urodzonych w latach 2008 – 2009 na Dni Otwarte. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15. kwietnia o 17.00 w stołówce szkolnej.

7. Zespół Szkół Integracyjnych przy ul. Nowodworskiej zaprasza uczniów kończących szkołę podstawową oraz gimnazjum wraz z rodzicami na Dzień Drzwi Otwartych w sobotę 12. kwietnia.

8. Za tydzień w Kościele powszechnym przeżywać będziemy niedzielę Palmową, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na każdej Mszy poświęcenie palm. Przed kościołem będzie można zaopatrzyć się w palmy przygotowane przez Harcerzy, działających przy naszej parafii.

9. Zespół Charytatywny działający w naszej parafii przeprowadzi za tydzień zbiórkę ofiar na przygotowanie paczek żywnościowych dla ubogich rodzin naszego osiedla. Przypominamy, że otaczamy opieką ok. 160 rodzin.

10. U pań różańcowych można złożyć ofiarę na dekorację wielkanocną oraz nabyć paschaliki „Caritas” w cenie 14, 10 i 7 zł.

11. Komitet Budowy Kościoła przyjmuje dzisiaj ofiary na kontynuację prac budowlanych. Za zrozumienie i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

Komentarze są zamknięte.