OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2. marca 2014r.

8. NIEDZIELA W OKRESIE ZWYKŁYM

1. Przeżywamy 8. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. W najbliższą środę rozpoczynamy w całym Ko-ściele okres Wielkiego Postu, którego celem jest duchowe przygotowanie do Świąt Triduum Paschalnego. Msze w Środę Popielcową z posypaniem głów popiołem o 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu: o 5.15 (w intencji wyzwolenia od alkoholizmu i innych uzależnień), a także o 9.00, o 17.15 ( na tę Drogę Krzyżową zapraszamy dzieci) oraz o 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 17.00. Codziennie o 6.30 będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej.

3. Zachęcamy do wpisywania się do księgi abstynenckiej, która wystawiona jest w kaplicy MB Ostrobramskiej. Starajmy się przyjąć do serca przykazanie Kościelne, które mówi, aby „w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Kacper Radzki, rozpoczną się w 5. niedzielę Wielkiego Postu.

5. Niech nasz udział w nabożeństwach oraz inicjatywach wielkopostnych będzie również bezpośrednią formą przygotowań do kanonizacji bł. papieży: Jana XXIII oraz Jana Pawła II.

6. We wtorek święto św. Kazimierza Królewicza. W 1. czwartek miesiąca na wieczornej Mszy modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W 1. piątek miesiąca spowiedź na porannej Eucharystii oraz od 16.00.

7. Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania „Rok I” gr.1  oraz „Rok II” w czwartek rozpoczną się Mszą o 18.00.

8. W ramach piątkowych wieczorów modlitewnych Eucharystia o 20.30, natomiast adoracje z rozważaniem Ewangelii św. Marka w Wielkim Poście przeniesione są na niedziele o 19.30.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się IX Wrocławska Niedziela Hospicyjna, która jest wspólnym przedsięwzięciem wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi umierającymi na raka. Z tej okazji po każdej Mszy młodzież przeprowadzi kwestę na rzecz chorych.

10. Akcja Katolicka naszej parafii zbiera dziś podpisy pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości lasów państwowych oraz polskiej ziemi. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy.

11. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zapraszamy rodziców z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii świętej, którzy zamawiali stroje w firmie OPUS, po ich odbiór do salki parafialnej w sobotę 22. marca. Prosimy zabrać brakującą część zapłaty i przychodzić, w następującym porządku:

  • 12:00 – chłopcy z 2a i 2c;
  • 12:30 – chłopcy z 2d i 2e;
  • 13:00 – dziewczynki z 2a i 2c;
  • 13:30 – dziewczynki z 2d i 2e.

 

Komentarze są zamknięte.