Zapisz się na RSSOstatnie wpisy

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 01.12.2019 r.

1. Rozpoczynamy w dzisiejszą niedzielę Nowy Rok Liturgiczny przygotowaniem do radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Czas Adwentu to czas, któremu niech towarzyszy pogłębiona refleksja na temat powtórnego przyjścia Pana. W naszym kościele Msze Św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W sobotę roraty o godz. 7.00 rano. Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 nie będzie za wyjątkiem sobót. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach szczególnie dzieci I Komunijne i rocznicowe. Prosimy też dorosłych w naszych domach o pomoc w przygotowaniu lampionów adwentowych dla dzieci.
2. W dniu dzisiejszym święcimy opłatki na stół wigilijny. Można je będzie nabywać dziś po Mszy Św. i w poszczególne przedświąteczne niedziele u pań i panów z Żywego Różańca, i tylko w kościele. Informujemy, że w imieniu parafii nikt nie będzie upoważniony do zanoszenia opłatków do naszych domów.
3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę, 15 grudnia. Spowiedź przedświąteczna w czasie rekolekcji we wtorek, 17 grudnia.
4. Świece „Caritas” – dzieło pomocy wigilijnej, do nabycia u osób, które na co dzień trudnią się w naszej wspólnocie parafialnej pomocą dla biednych. Małe świece w cenie 6 zł, duże 14 zł.
5. Parafialny Zespół Caritas w najbliższy piątek i sobotę w Biedronce przy ul. Rogowskiej na terenie Nowego Dworu przeprowadzi zbiórkę artykułów żywnościowych na rzecz biednych mieszkańców.
6. W przyszłą niedzielę mama dziewczynki chorej na nowotwór będzie sprzedawać w przedsionku kościoła kartki świąteczne, zrobione własnoręcznie. Zebrane ofiary będą przeznaczone na leczenie dziecka.
7. W okresie Adwentu można złożyć swoją abstynencję za ludzi uzależnionych wpisując się do Księgi Czynów Wyzwolenia, która znajduje się w kaplicy MB Ostrobramskiej.
8. W czasie Adwentu codziennie o 6.30 rano będą śpiewane Godzinki ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.
9. Dziś o godz. 13.00 Msza Św. dla dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami.
10. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, przypada doroczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. według porządku niedzielnego.
11. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek na Mszy Św. o 7.00 rano i po południu od godz. 16.00.
12. Zapraszamy młodzież naszej Parafii na Roraty, szczególnie zapraszamy Kandydatów do Bierzmowania, a w sobotę po Roratach o godz. 7.00 na wspólne śniadanie. Już dziś zapraszamy naszą Młodzież do udziału w wyjeździe parafialnym 14 grudnia na Ślężę. Więcej informacji i zapisy u Księdza Piotra.
13. Spotkanie formacyjne dla Kandydatów do Bierzmowania w niedzielę, 8 grudnia, o godz. 19.00. Zapraszamy kandydatów z 1 i 2 grupy.
14. W środę zapraszamy na Modlitwę Taize Rodziców z Dziećmi, Młodzież z koleżankami i kolegami, Dziadków i Babcie oraz całe Rodziny na 19.00 do Kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej, a po modlitwie do salki na wspólną herbatę. Informujemy, że za kilka tygodni przyjedzie Młodzież na Europejskie Spotkanie Taize i prosimy o Waszą pomoc w ugoszczeniu tejże Młodzieży w waszych domach. Deklaracje przyjęcia prosimy składać w zakrystii lub u Ks. Piotra.
15. Spotkanie formacyjne dla kobiet w środę o godz. 20.30 w salce. Zaprasza Ks. Kamil.
16. W dniu dzisiejszym Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

17. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:

• wtorek – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
• piątek – św. Mikołaja, biskupa. Prosimy Rodziców, którzy chcą, by ich dzieci w tym dniu uczestniczyły w spotkaniu ze św. Mikołajem po Mszy Roratniej o kontakt z nami w zakrystii, w celu ustalenia szczegółów.
• sobota –św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.