OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.08.2019 r. XIX Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy 19 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.
2. Zgodnie zapowiedzią z przed tygodnia, dziś w przedsionku Kościoła po każdej Mszy można wesprzeć małego Bartusia chorego na Zespół Łamliwego Chromosomu X. W imieniu rodziców Bartka gorąco dziękujemy za wsparcie, które przeznaczone jest na leczenie nowatorską metodą przeszczepu komórek macierzystych.
3. W czwartek 15.08. przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w porządku niedzielnym. W tym dniu przypada 99 rocznica Bitwy Warszawskiej i obchodzimy w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach, o tych którzy codziennie stoją w gotowości by strzec naszego bezpieczeństwa.
4. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Częstochowy i Gidle 24.08. Wyjazd o godz. 6.00, koszt 50 zł oraz do Lichenia 14.09. również wyjazd o 6.00 i koszt 50 zł. Zapisy i informacje u Pani Zosi.
5. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na prace przeprowadzone w naszym Kościele. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, ze w dniu 05.08.19 r. w Łącku odszedł do Pana w 84. roku życia i 61. roku kapłaństwa ksiądz prałat JÓZEF MIELCZAREK, emerytowany Proboszcz parafii Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny na Pilczycach. Uroczystość pogrzebowa w poniedziałek o godz. 10.00 w parafii na Pilczycach. Uroczystością pogrzebowym przewodniczyć będzie J.E. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Polecajmy śp. Księdza Prałata Józefa w naszych modlitwach.
7. W tym tygodniu wspominamy:
 Środa – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – Suma odpustowa w parafii Maksymiliana na Gądowie o godz. 18.00.
 Czwartek –Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 Sobota – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera – Patrona Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego CMF i Ks. Jacka Dziadkiewicza, wicedziekana naszego dekanatu i proboszcza z Pilczyc – pamiętajmy o Solenizantach w naszych modlitwach.

Komentarze są zamknięte.