OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2019 r.

1. Przeżywamy 12 niedzielę zwykłą. Rozpoczęliśmy wakacje. Starajmy się w czasie odpoczynku spotykać się z Bogiem w modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Odkrywajmy również Jego obecność w pięknie przyrody i dziękujmy za Jego dobroć.
2. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski dziś we wszystkich kościołach i kaplicach po każdej Mszy Św. należy odśpiewać suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny…” jako formę przebłagania za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.
3. Dzisiaj Dzień Ojca. Dziękujmy Panu Bogu za naszych ojców, prosząc jednocześnie, aby w codziennym postępowaniu brali za wzór Boga Ojca i z miłością troszczyli się o swoje Rodziny. Dla zmarłych ojców prośmy o łaskę nieba.
4. Dziś o godz. 15.30 w kaplicy Msza Św. dla dzieci niepełnosprawnych i Ich Rodzin.
5. W poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.
6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna dziś po nabożeństwie o 17.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy oraz poświęcenie wianków.
7. W piątek, 28 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze Św. o 7.00 i 18.00.
8. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Również tego dnia swoje imieniny obchodzą nasi Księża wikariusze: Ks. Piotr i Ks. Paweł. Zapraszamy na Mszę Św. w ich intencji o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o Księżach Solenizantach.
9. Przypominamy, że w najbliższy wtorek 25.06. o godzinie 14.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka parafialna do Włoch. Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę o godz. 13.00 w kościele.
10. Zapraszamy jeszcze raz na parafialną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę, 14 lipca. Wyjazd o godz. 5.00 z placu przed kościołem. Koszt 50 zł. Zapisy i informacje u p. Leszka. Telefon kontaktowy na plakacie w gablocie lub w zakrystii.

Komentarze są zamknięte.