OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 09.06.2019 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w Kościele kończy czas okresu wielkanocnego. Dziś za pobożne i publiczne odśpiewanie lub recytowanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i święta o godz. 17.15 a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
4. Nabożeństwo fatimskie z racji 13-go dnia miesiąca w czwartek po Mszy Św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym w kaplicy MB Ostrobramskiej.
5. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przypada 6. Rocznica ingresu do Archikatedry Wrocławskiej Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Polecamy modlitwie parafian naszego Arcypasterza. Główne uroczystości odbędą się w sobotę, 15 czerwca, o godz. 11.00 w archikatedrze i będą połączone z promocją nowych ceremoniarzy liturgicznych wśród których jest lektor z naszej parafii, Bartłomiej Sikora.
6. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 10.00 odbędzie się promocja nowych lektorów naszej parafii.
7. Zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób jadących do Warszawy, które odbędzie się 14.06 (piątek) po wieczornej Mszy Św. w salce. Obecność obowiązkowa. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki parafialne do Osiecznej – Gostynia (04.08), do Częstochowy – Gidle (24.08), do Lichenia – Kalisza (14.09). Wszystkich chętnych zapraszamy. Więcej informacji w gablocie w przedsionku kościoła.
8. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac związanych z oknami w naszym kościele. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
9. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
• wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
• czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy
• sobota – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Komentarze są zamknięte.