OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 16.06.2019 r.

1. Przeżywamy niedzielę Trójcy Przenajświętszej. W jednej uroczystości oddajemy chwałę Bogu Oj-cu, Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi i Duchowi Świętemu. Niech jedność działania Trójcy Św. zachęca nas do budowania jedności szczególnie w naszych rodzinach.
2. Dzielimy się radosną informacją, że podczas wczorajszej uroczystości 6. rocznicy ingresu do Archikatedry Wrocławskiej, Ks. Arcybiskup Józef Kupny wyniósł do rangi kanoników kilku kapłanów a wśród nich naszego Ks. Proboszcza Krzysztofa, którego mianował Kanonikiem Gremialnym Kolegiaty Świętokrzyskiej (czyli kościoła św. Krzyża na Ostrowie Tumskim). Pierwszym celem kapituły jest szerzenie głębokiej czci Krzyża Jezusa Chrystusa wśród wiernych archidiecezji wrocławskiej. Uroczysta instalacja Ks. Kanonika będzie miała miejsce we wrześniu w czasie uroczystości odpustowej w naszej parafii. Ks. Kanonikowi Krzysztofowi życzymy z tej okazji jeszcze więcej Bożego zapału do posługi duszpasterskiej w naszej parafii.
3. W najbliższy czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po której udamy się w procesji do 4 ołtarzy na ulicach naszego osiedla. Pozostałe Msze Św. o godz. 13.00, 18.00 i 21.00. O przygotowanie I ołtarza prosimy grupę mężczyzn pod opieką Ks. Kamila, II – Kręgi Rodzin z Ks. Pawłem, III – Żywy Różaniec z Ks. Piotrem i IV – Akcja Katolicka z Ks. Proboszczem. Prosimy na trasie nie parkować aut. Na Mszę Św. o godz. 10.00 zapraszamy dzieci I Komunijne w uroczystych strojach. Zachęcamy do przynoszenia płatków kwiatowych z naszych ogrodów i działek. Dzieci próbę przed sypaniem kwiatków będą miały w środę po wieczornej Mszy Świętej. Codziennie w oktawie Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna wokół kościoła.
4. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji koncertu „w Niebo Głosy”, który odbędzie się we Wrocławiu w Boże Ciało, 20 czerwca, o godz. 19.00 przy pl. Wolności (koło Narodowego Forum Muzyki).
5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedziele i święta o godz. 17.15 a w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.
6. Spotkanie formacyjne dla mężczyzn w poniedziałek o godz. 20.30.
7. Zapraszamy jeszcze raz na parafialną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w niedzielę, 14 lipca. Wyjazd o godz. 5.00 z placu przed kościołem. Koszt 50 zł. Zapisy i informacje u p. Leszka. Telefon kontaktowy na plakacie w gablocie lub w zakrystii.
8. Dzisiaj w przedsionku kościoła zbierane są podpisy w ramach obywatelskiej inicjatywy ustawo-dawczej „Stop pedofilii” prowadzonej przez Fundację PRO-Prawo do Życia. Celem akcji jest za-pewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją, jaką chcą narzucić środowiska postulujące rozwiązłość seksualną. Projekt zmian Kodeksu Karnego przewiduje dopisanie zakazu publicznego propagowania, pochwalania, nakłaniania małoletnich do czynności seksualnych w środkach masowego przekazu, placówkach związanych z edukacją, wychowaniem, opieką, leczeniem małoletnich w szkołach lub innych placówkach oświatowo-wychowawczych lub opiekuńczych. Więcej informacji można uzyskać w przedsionku kościoła i na stronie internetowej: stoppedofilii.pl. Niech nasz podpis będzie świadectwem wiary i sprzeciwu narodu wobec odbierania rodzicom prawa do wychowania swych dzieci w duchu wartości katolickich.
9. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac związanych
z oknami kościoła. Za ofiarność składamy serdeczne podziękowanie Bóg zapłać.
10. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
• piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Komentarze są zamknięte.