OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 r.

 1. 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 5.15 rano (prowadzona przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka), o 9.00, 17.00 dla dzieci i 19.30 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30 rano przed Mszą Świętą. Również przez okres Wielkiego Postu, od poniedziałku do soboty, o godz. 15.00 w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu członkowie Wspólnoty Różańca Fatimskiego prowadzą Koronką do Miłosierdzia Bożego a następnie krótką Drogę Krzyżową.
  2. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu za ludzi uzależnionych wpisując się do księgi Czynów Wyzwolenia, która znajduje się w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
  3. Jak co roku „Caritas” Wrocławska rozprowadza skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ofiary w nich zebrane złożymy przy ołtarzu w Wielką Sobotę. Można także nabyć paschaliki na stół wielkanocny, małe po 6 zł, duże po 14 zł oraz czekoladowe baranki do koszyczka na stół świąteczny po 5 zł.
  4. Przypominamy, że rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 7 kwietnia, a spowiedź odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia.
  5. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Św., przy naszym kościele młodzież z Zespołu Szkół nr 6 i harcerze przeprowadzają kwestę na rzecz chorych z wrocławskich hospicjów oraz z Hospi-cjum prowadzonego przez polskie siostry w Wilnie.
  6. W poniedziałek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Msze Św. o 7.00 i 18.00. Na Mszy wieczornej zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  7. Pragniemy poinformować, ze rocznica I-Komunii Św. będzie miała miejsce w niedzielę, 26 maja, na Mszy Św. o godz. 11.30.
  8. Zapraszamy chętnych do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, w nocy 5/6 kwietnia (piątek/sobota). Proponujemy dołączyć się do grupy z naszej parafii, która wyruszy na trasę 42 km. Początek i zakończenie przy kościele NMP Fatimskiej na Maślicach. Zapisy i więcej informacji w zakrystii u Ks. Piotra lub Ks. Pawła.
  9. Spotkanie formacyjne dla mężczyzn odbędzie się w poniedziałek o godz. 21.00.
  10. Ponawiamy prośbę o włączenie się chętnych osób do śpiewu w chórze w czasie Triduum Paschalne. Najbliższa próba w czwartek o godz. 19.00 w salce.
  11. Już dziś zapraszamy na specjalne spotkanie grupy modlitewnej Taize w czwartek, 4 kwietnia o godz. 19.00. Będziemy gościć wśród nas brata Wojciecha ze Wspólnoty Taize z Francji, który będzie modlił się z nami i podzieli się informacjami na temat przygotowań do spotkania młodzieży Taize we Wrocławiu, które odbędzie się na przełomie roku kalendarzowego.
  12. Zapraszamy do udziału w kolejnej pielgrzymce do Ziemi Świętej, która odbędzie się w listopadzie. Można się już zapisać w zakrystii.
  13. Dziś członkowie Wspólnoty Żywego Różańca zbierają ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i na dekoracje świąteczne.

Komentarze są zamknięte.