OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.03.2019 r.

1. Przeżywamy I niedzielę marca i ostatnią niedzielę zwykłą przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Po każdej Mszy Św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego, a Msze Św. tego dnia z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
3. W każdy piątek Wielkiego Postu Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 5.15 rano (prowadzona przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka), o 9.00, 17.00 dla dzieci i 19.00 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00. Zapraszamy. Prosimy o zachowanie w Wielkim Poście ducha pokuty, o wyciszenie, rozmo-dlenie i pamięć, aby nie uczestniczyć w tym okresie w zabawach.
4. W okresie Wielkiego Postu będą śpiewane Godzinki o Męce Pańskiej codziennie o godz. 6.30 rano przed Mszą Świętą.
5. Można ofiarować swoją abstynencję od alkoholu za ludzi uzależnionych wpisując się do księgi Czynów Wyzwolenia, która znajduje się w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.
6. Jak co roku „Caritas” Wrocławska rozprowadza skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Ofiary w nich zebrane złożymy przy ołtarzu w Wielką Sobotę. Będą również rozprowadzane paschaliki na stół wielkanocny, małe po 6 zł, duże po 14 zł oraz czekoladowe baranki do koszyczka na stół świąteczny po 5 zł.
7. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii od V Niedzieli Wielkiego Postu, przeprowadzi je Ks. dr Marian Biskup. Prosimy o modlitwę za ten szczególny czas i za rekolekcjonistę.
8. Dzisiaj po Mszy Św. wieczornej w salce obok kościoła, spotkanie dla osób zapisanych na autoka-rową pielgrzymkę do Włoch.
9. Przypominamy o czerwcowej pielgrzymce do Warszawy i Niepokalanowa. Zapisy u p. Zofii Sochy. W gablocie, w przedsionku kościoła, są umieszczone wszystkie pielgrzymki planowane na 2019 r. Prosimy o zapoznanie się z terminami.
10. Zapraszamy chętnych w wieku 18 lat i starszych na rekolekcje ze Słowem Bożym pod hasłem „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”. Odbędą się one w klasztorze sióstr Elżbietanek w Krzeszowie w dniach 8-10 marca br. Rekolekcje poprowadzą Ks. Bartek Kot z Duszpasterstwa Akademickiego „Maciejówka” i s. Maria, elżbietanka. Więcej informacji u Ks. Piotra.
11. Dziś Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Zostaliśmy poproszeni o przyłączenie się do akcji zbiórki pieniędzy na operację i rehabilitację 16-letniego Michała. Jego serce zamiera i operacja jest jedyną szansą dla Niego. Duża część po-trzebnej kwoty jest już zebrana, ale wciąż potrzeba ludzi dobrej woli, aby wszystko się powiodło. Przed naszym kościołem, w I Niedzielę Wielkiego Postu, będą kwestować osoby z najbliższej ro-dziny Michała, zaopatrzone w identyfikatory podbite pieczęciami naszej parafii. Prosimy o pomoc.
13. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza.
• czwartek – I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
• piątek, 08.03 – polecamy pamięci modlitewnej wszystkie kobiety: mamy, babcie, dziewczęta, aby stawały się na wzór Tej jedynej, najpiękniejszej spośród wszystkich niewiast – Matki Najświętszej.

Komentarze są zamknięte.