OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej polskiej tradycji przedłużamy ten czas świętowania do 2 lutego, czyli do święta Matki Bożej Gromnicznej.
2. 20. Stycznia w niedzielę zapraszamy na godz. 19.00 do naszego kościoła na koncert Bożonarodzeniowo-Noworoczny w wykonaniu muzyków Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz zaproszonych gości, wśród których jest światowej sławy skrzypek p. Profesor Tomaszewski z Berlina. Sponsorami koncertu są władze naszego miasta, których również spodziewamy się na koncercie. Zapraszamy.
3. Za tydzień Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi dziś zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. Dziś o 16.00 w salce obok kościoła spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Żywego Różańca. Zapra-szamy na nie również sympatyków niezrzeszonych.
5. Dziś po Mszy wieczornej w kaplicy MB Ostrobramskiej nabożeństwo fatimskie, z racji 13-go dnia miesiąca.
6. Zbliżają się IV Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne we Wrocławiu pod patronatem honorowym Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Odbędą się one w dniach 26-27 stycznia w Sali audytoryjnej przy Hali Stulecia pod hasłem: „Ochrzczeni i rozpaleni, czyli zawsze młodzi”. Słowo Boże będzie głoszone przez charyzmatycznych kapłanów z Brazylii o. Antonello i o. Enrique. Rekolekcje te będą przeżywane w duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie. Zapisy i więcej informacji na stronie www.karmelicibosi.pl lub w Centrum Duszpasterskim, ul. Katedralna 4 w poniedziałki od 17.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy.
7. Kalendarz liturgiczny:
– czwartek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
– sobota – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
8. W naszej Parafii trwa okres kolędowy. Codziennie udajemy się do rodzin naszej parafii za wyjąt-kiem niedziel. Od poniedziałku do piątku od 16.00 do 21.00 a w soboty od 14.00.

Plan kolędy na najbliższy tydzień:

14.01 poniedziałek ul. Komorowska 29 – 35 A; ul. Gubińska (cała); ul. Krośnieńska 2 – 10
15.01 wtorek ul. Krośnieńska 12 – 16 ; ul. Zemska 1 – 10
16.01 środa ul. Zemska 11 – 20
17.01 czwartek ul. Zemska 21 – 28
18.01 piątek ul. Zemska 29 – 44
19.01 sobota ul. Nowodworska: parzyste 6 – 38; nieparzyste: 1 – 15

Kolęda jest rozplanowana już do końca miesiąca. Można się zapoznać z tym planem w przedsionku
kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.