OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20.05.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W naszej wspólnocie parafialnej ma ona wyjątkowy charakter, bowiem 190 dzieci, w dwóch turach, przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Msze Św. I komunijne o godz. 9.30 i 12.00. Polecajmy te dzieci i ich ro-dziców szczególnej łaskawości Pana Boga, by nigdy nie ustały w drodze do nieba. Od ponie-działku do soboty dzieci będą uczestniczyły w tzw. Białym Tygodniu na Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.
2. Za tydzień, 27.05. o godz. 13.00 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Zapraszamy rodziców tych dzieci na spotkanie do kościoła w środę i piątek o godz. 19.00. Dzieci będą miały spotkania z Ks. Piotrem. Spowiedź dla dzieci w piątek od 17.00.
3. W poniedziałek, czyli jutro, zapraszamy wszystkich na Mszę Św. wieczorną, która będzie sprawowana w intencji naszych kapłanów z racji różnych rocznic święceń kapłańskich. Wśród jubilatów jest nasz Ks. Proboszcz, który tego dnia przeżywa 30-lecie święceń kapłańskich.
4. W sobotę 26.05 na Jasnej Górze odbędą się święcenia kapłańskie naszego o. Adama – Paulina, na które udamy się małym autokarem. Wyjazd osób zapisanych w sobotę o 6.00 sprzed kościoła.
5. We czwartek 24.05 o godz. 10.00, w naszym kościele, odbędzie się ogólno diecezjalne spotkanie młodzieżowych i dziecięcych wolontariuszy Caritasu. Msza o godz. 10.00, po niej wiele atrakcyjnych zabaw i pokazów wokół kościoła i na skwerze od ul. Krośnieńskiej. Zapraszamy.
6. „ JESTEM”, to hasło tegorocznego Spotkania Młodych na Polach Lednickich, koło Gniezna, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Zapisy na wyjazd u Ks. Piotra.
7. W poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.30, jak co roku przy starej plebanii, będzie można składować elektrozłom (pralki, lodówki, kuchenki, komputery, radia itp.). Dochód z tej akcji jest przeznaczony na cele misyjne.
8. Przypominamy, że w dniu 23 maja 2018 r., w środę, w godz. od 10:00 do 17:00 w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu przy ul. Nowodworskiej przeprowadzona zostanie akcja pt. „Komórkomania”. Każda osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, może zarejestrować się jako dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, dla pacjentów potrzebujących przeszczepu szpiku m.in. chorych na białaczkę. Szczegóły też akcji na plakatach przy wyjściu z kościoła.
9. Spotkanie przed wyjazdem do św. Lipki i Gietrzwałdu odbędzie się w poniedziałek, 28.05, po wieczornej Mszy Św. w salce obok kościoła.
10. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji koncertu „wniebogłosy”, który odbędzie się we Wro-cławiu w Boże Ciało, 31 maja, o godz. 19.00 przy pl. Wolności (przy Narodowym Forum Muzyki). Szczegóły na banerze przed wejściem do kościoła.
11. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przyjmuje ofiary na kontynuację prac budowlanych. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła.
• wtorek – św. Rity z Cascia, zakonnicy.
• czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
• sobota – św. Filipa Nereusza, kapłana.