OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13.05.2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to pamiątka triumfalnego powrotu Pana Jezusa do nieba, skąd przyszedł na ziemię dla naszego zbawienia przyjmując naturę ludzką.
2. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu, w naszej parafii, będziemy przeżywać Uroczystość I Komunii Świętej. Msze Św. tego dnia będą odprawiane w następującym porządku: 7.00, 8.30, 9.30 – komunijna (I tura) i 12.00 – II tura I Komunii Św. oraz Msza Św. o godz. 18.00. Prosimy o uczestniczenie w Mszach Św. komunijnych osoby bezpośrednio zainteresowane tymi uroczystościami. Prosimy uprzejmie, aby nie parkować samochodów bezpośrednio przed głównym wejściem do kościoła.
3. Spowiedź dla dzieci I komunijnych, ich rodziców i rodzin odbędzie się w piątek od 16.00 do 18.00 i w sobotę od 9.00 do 11.00.
4. Dziś o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza Św. dla dzieci niepełnosprawnych i ich Rodzin.
5. „ JESTEM”, to hasło tegorocznego Spotkania Młodych na Polach Lednickich, koło Gniezna, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Jeśli nie słyszałeś, albo nigdy nie byłeś na tym spotkaniu młodych to Ksiądz Piotr zaprasza dziś po mszy do kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej na filmik promujący to święto młodzieży z całej Polski. Zapisy na wyjazd również u Ks. Piotra.
6. W niedzielę – 20 maja – odbędzie się pielgrzymka do Henrykowa w ramach spotkania Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Msza Św. o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kupnego. Po Mszy Św. festyn z występem zespołu „Skaldowie” oraz całodniowe grillowanie. Zapisy tylko dzisiaj w zakrystii.
7. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę na kontynuację prac budowlanych. Za pomoc składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać.
8. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – święto św. Macieja, Apostoła.
• środa – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

Komentarze są zamknięte.