OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, która liturgii nosi miano niedzieli Dobrego Pasterza. Modlimy się szczególnie za Pasterzy Kościoła, za Ojca Świętego, naszego Arcybiskupa oraz wypraszamy dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych. Naszą modlitwą otaczamy kleryków Michała i Krystiana oraz diakona Adama – Paulina, który 26 maja na Jasnej Górze przyjmie święcenia kapłańskie. Organizowany będzie wspólny, autokarowy wyjazd do Częstochowy. Chętnych prosimy o zapisywanie się u Ks. Proboszcza w zakrystii kościoła.
2. Jutro, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
3. W środę, 25 kwietnia, obchodzimy święto św. Marka, Ewangelisty. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia z darem modlitwy.
4. Zapraszamy młodzież do wyjazdu na spotkanie młodych na Polach Lednickich, k. Gniezna w dniu 2.06 (sobota). Hasło spotkania to jedno słowo: „Jestem”. Więcej informacji i zapisy u Ks. Piotra.
5. Informujemy naszych parafian, że uroczystości I Komunii Świętej w naszej wspólnocie parafialnej będą miały miejsce 20 maja 2018 r. Będzie zmieniony w ten dzień porządek Mszy Świętych, ale będziemy o tym przypominać od pierwszej niedzieli maja. Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej będzie miała miejsce 27 maja br.
6. Tak, jak ogłaszaliśmy w marcu, planujemy zorganizowanie dodatkowej Mszy Św. raz w miesiącu w niedzielę, dla dzieci, młodzieży z różnym stopniem niepełnosprawności i ich rodziców. Dlatego pierwsza taka Msza Św. odbędzie się w drugą niedzielę maja, czyli 13 maja, o godz. 16.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy i prosimy poinformować osoby, które to ogłoszenie dotyczy.
7. W dniu 23 maja 2018 r., w środę, w godz. od 10:00 do 17:00 w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu przy ul. Nowodworskiej przeprowadzona zostanie akcja pt. „Komórkomania”. Każda osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, może zarejestrować się jako Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych, dla pacjentów potrzebujących przeszczepu szpiku m.in. chorych na białaczkę. Potencjalny Dawca na miejscu wypełnia formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobiera sobie wymaz z wewnętrznej strony policzka. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Komentarze są zamknięte.