OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 25.03.2018 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, czyli niedzielą Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm, na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
2. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W Katedrze Wrocławskiej Msza Św. z poświęceniem Krzyżma o godz. 9.00. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej i ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa o godz. 18.00. Po skończonej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
3. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek rozpocznie się o godz. 19.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły. Adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00 rano śpiewem Jutrzni i trwać będzie do liturgii wieczornej. Po zakończeniu liturgii adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie tradycyjnie przez całą noc:
– do godz. 23.00 – młodzież ze scholą parafialną
– od 23.00 do północy – Żywy Różaniec i Akcja Katolicka
– od 0.00 do 1.00 – mieszkańcy ul. Krośnieńskiej i Komorowskiej.
– od 1.00 do 2.00 – mieszkańcy ul. Wojrowickiej i Gubińskiej.
– od 2.00 do 3.00 – mieszkańcy ul. Budziszyńskiej
– od 3.00 do 4.00 – mieszkańcy ul. Zemskiej
– od 4.00 do 5.00 – mieszkańcy ul. Nowodworskiej
– od 5.00 do 6.00 – mieszkańcy ul. Rogowskiej
Prosimy na adorację przychodzić w gronie bliskich i sąsiadów. Adoracja trwać będzie również przez całą Wielką Sobotę. Jutrznia jak w Wielki Piątek o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9.00 do 15.00, co pół godziny. Przy okazji poświęcenia pokarmów zbierana będzie przez Caritas i naszych lektorów, żywność, która trafi na świąteczne stoły najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać.
4. Liturgia Wigilii Paschalnej z Procesją Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się w naszej parafii o godz. 20.00 od poświęcenia ognia przed kościołem. Prosimy zabrać ze sobą świece. Będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
5. W niedzielę Zmartwychwstania Mszy Św. porannej o godz. 7.00 nie będzie. Pozostałe w normalnym porządku.
6. W poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w porządku niedzielnym. Modlimy się tego dnia i wspieramy materialnie nasze uczelnie: Papieski Wydział Teologiczny i Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
7. Ogłoszenie dla tych, którzy z różnych powodów nie zdążyli się wyspowiadać. W ramach „nocy konfesjonałów”, z wtorku na środę, w parafii św. Maksymiliana Kolbego, będzie dekanalny dyżur w konfesjonale w godz. od 21.00 do 1.00. Będzie to już jedna z ostatnich okazji do spowiedzi.
8. Wyjazd młodzieży z Ks. Piotrem na „Niedzielę Młodych” dziś o 13.30. Zbiórka na placu od strony garaży.
9. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 113 zapraszają seniorów na przedstawienie wielkanocne, które odbędzie się 27 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Sali widowiskowej szkoły.

Komentarze są zamknięte.