OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2018 r.

1. Przeżywamy 6 Niedzielę Zwykłą. W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze Św. z posypaniem naszych głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 17.00 (dla dzieci) i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Bądźmy też wyczuleni na powagę i pokutny charakter tego okresu.
2. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 5.15, 9.00, 17.15 (dla dzieci) i 19.30 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej.
3. W niedziele Wielkiego Postu o 17.00 nabożeństwa Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym.
4. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Abstynenckiej, która wyłożona będzie w kaplicy MB Ostrobramskiej.
5. W Wielkim Poście zapraszamy do postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Parafii i o uświęcenie rodzin w niej mieszkających. Każda osoba chętna do wzięcia udziału w tej inicjatywie jest proszona o wybranie jednego dnia Wielkiego Postu i zapisanie się w zakrystii.
6. Codziennie o godz. 6.30, czyli przed Mszą Św. poranną śpiewane będą Godzinki o Męce Pań-skiej. Zachęcamy do udziału.
7. Organizujemy drugą pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 9 – 16. 10. 2018. Na pierwszą brak już wolnych miejsc. Druga będzie organizowana wespół z Oławą, a z pielgrzymami uda się Ks. Paweł. Zapisy w zakrystii.
8. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na próbę chóru Triduum Paschalnego, która odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej. Serdecznie zachęcamy i prosimy o pomoc.
9. We wtorek przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie do kaplicy MB Ostrobramskiej po Mszy Św. wieczornej.
10. Spotkanie grupy Taize odbędzie się w środę o godz. 20.00 w kaplicy adoracji.
11. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek na godz. 18.00 na Mszę Św. a potem na spotkanie w kaplicy MB Ostrobramskiej.

12. Nie ważne czy masz 10, 15, 30, 45 czy nawet 60 lat, zapraszamy na wspólny spacer z Przełęczy Tąpadła na Górę Ślęże w sobotę 17.02.2018r. Zapraszam dzieci z rodzicami, młodzież i seniorów na wspólne ruszenie się z kanapy. W planie wspólny spacer oraz herbatka z szarlotka na ciepło w schronisku. Zapisy na autokar do środy w zakrystii w cenie 20 zł u ks. Piotra.
13. Dnia 10.02.2018 w kościele św. Maurycego, przy ul. Traugutta we Wrocławiu, odbędzie się spotkanie członków Wspólnoty Nieustającego Różańca z opiekunem, Panią Urszulą Strynowicz. Spotkanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10.00. po niej zebranie w salce. Będzie można zaopatrzyć się w pamiątki z Gietrzwałdu. Serdecznie zapraszamy.
14. Za tydzień, w niedzielę, Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.