OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 04.02.2018 r.

1. Przeżywamy 5 Niedzielę Zwykłą. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za przyjęcie nas, kapłanów, do swoich domów w czasie kolędy. Towarzyszyła nam radość, gościnność i ofiarność, za którą gorąco dziękujemy. Informujemy, że przyjęło nas 3400 rodzin, co stanowi około 55% mieszkań na naszym Osiedlu.
2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświęt-szego Sakramentu, a po Mszy Św. o 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. W miesiącu październiku organizujemy drugą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Na pierwszą brak już wolnych miejsc. Druga będzie organizowana wespół z Oławą, a z pielgrzymami uda się Ks. Paweł. Zapisy w zakrystii.
4. Informujemy, że Sakrament Bierzmowania naszej młodzieży będzie udzielony 22 marca, w czwartek, w czasie wizytacji kanonicznej, którą przeprowadzi Ks. Abp Józef Kupny. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w najbliższy czwartek na godz. 18.00 na Mszę Św. a potem na spotkanie w kaplicy MB Ostrobramskiej.
5. Zapraszamy wszystkich Parafian na wspólne uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w piątek na godz. 19.00 do kaplicy.
6. 11 lutego, we wspomnienie Matki Boskiej z Lourdes, przeżywamy Światowy Dzień Chorego. Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w sobotę o godz. 18.00. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu naszym chorym dojazdu do kościoła.
7. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do chóru Triduum Paschalnego w naszej świątyni. Będziemy służyć Panu Bogu w liturgii, przeżywając największe tajemnice naszej wiary i naszego zbawienia modląc się śpiewem. Próba inauguracyjna odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce parafialnej. Na tej próbie również ustalimy harmonogram prób. Serdecznie zachęcamy i prosimy o pomoc.
8. Przypominamy o możliwości nabycia płyty CD z koncertu „Wielbienie z Maryją Królową”, który odbył się naszej parafii w Grudniu . Płyta zawiera 13 pieśni uwielbienia w wykonaniu bardzo dużego instrumentarium, chóru utworzonego z uczestników warsztatów muzycznych oraz wokalistów. Oprócz pięknej muzyki z płyty, płynie modlitwa kompozytora. Serdecznie zachęcamy do nabycia płyty przy wyjściu z kościoła. Koszt płyty to 20zl.
9. Zbliża się Wielki Post. Zapraszamy do postu o chlebie i wodzie w intencji naszej Parafii i o uświęcenie rodzin w niej mieszkających. Każda osoba chętna do wzięcia udziału w tej inicjatywie jest proszona o wybranie jednego dnia Wielkiego Postu i zapisanie się w zakrystii.
10. Grupa modlitewno-biblijna „Effatha” zaprasza w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej na wspólnotową celebrację Słowa Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu.
11. Dziś Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
12. Kalendarz liturgiczny:
• poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
• wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
• sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.