OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2018 r.

1. Przeżywamy 4 Niedzielę Zwykłą. Obchodzimy dziś 65. Światowy Dzień Trędowatych. Chcemy otaczać modlitwą chorych na trąd oraz wszystkich tych, którzy opiekują się chorymi.
2. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00, w salce, odbędzie się spotkanie opłatkowe dla pielgrzymów pieszych i duchowych uczestniczących w pielgrzymkach na Jasną Górę i do Trzebnicy. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów do wspólnego świętowania.
3. W piątek – 2 lutego – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Tego dnia obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie
o powołanych do zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św.
w piątek od godz. 16.00. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo różańcowe z racji
I soboty miesiąca.
5. Za tydzień przypadnie I Niedziela miesiąca lutego, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 11.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych organizowanych w 2018 roku. Najbliższa odbędzie się w terminie 1 – 3 czerwca 2018, trasa pielgrzymki: Gietrzwałd – Św. Lipka – Stoczek Klasztorny – Głuchowo – Toruń. Koszt 320 zł. Zapisy, wraz z uiszczeniem opłaty, do 15 kwietnia (codziennie od poniedziałku do piątku po Mszy wieczornej) u p. Zofii z Żywego Różańca. Lista pozostałych pielgrzymek jest wywieszona w gablocie. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
7. W najbliższą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.
8. Kalendarz liturgiczny:
• środa – Wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
• piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego.
9. Do środy, 31 stycznia, potrwa w naszej parafii kolęda. Ministranci dzień wcześniej będą pukać do wszystkich mieszkań z informacją kolędową. Kolędę rozpoczynamy od godz. 16.00. Rodziny, które w wyznaczonym terminie były nieobecne mogą w zakrystii zapisać się na kolędę dodatkową, która odbędzie się w środę, także od godz. 16.00.

29.01 poniedziałek ul. Komorowska: nieparzyste 13 – 23; 29 – 35 A
ul. Wojrowicka: parzyste: 2 – 22
nieparzyste: 21 – 27
30.01 wtorek ul. Wojrowicka: parzyste 32 – 36; 40 – 44
nieparzyste 29 – 45 A
31.01 środa ul. Wojrowicka: parzyste 38; 46 – 56
nieparzyste 47, 49
+ kolęda dodatkowa

Komentarze są zamknięte.