OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2017 r.

 1. 1. Przeżywamy I niedzielę października. Po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o godz. 11.30 zmiana  tajemnic Żywego Różańca. Przez cały miesiąc, w dni powszednie jak i w niedziele o 17.15, zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych osoby dorosłe, młodzież, szczególnie tę podejmującą przygotowanie do sakramentu Bierzmowania i dzieci, szczególnie komunijne i rocznicowe.
 2. 2. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w konkursie „ Różaniec dla Matki Bożej”. Przez cały miesiąc październik można przynosić do Kościoła własnoręcznie zrobione różańce, np. z kasztanów, kamieni lub koralików albo innych materiałów. Podpisane różańce proszę przynosić po Mszach Świętych do zakrystii. Na koniec miesiąca rozstrzygnięcie konkursu w dwóch kategoriach:
  „najpiękniejszy różaniec” i „różaniec wykonany z najbardziej oryginalnych materiałów” .
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi Św. o 7.00 i wieczorem od 16.00. W sobotę, Msza Św. poranna w intencji wynagradzającej, wspólny różaniec i błog. Najświętszym Sakramentem.
 4. 4. Za tydzień w Kościele Polskim tzw. Niedziela Papieska. W ramach budowania żywego Pomnika św. Janowi Pawłowi II organizowana jest w całej Polsce zbiórka pieniężna na fundowanie stypendium dla zdolnej młodzieży z biednych rodzin. Prosimy o wsparcie.
 5. 5. 3 października przypada 7 rocz. śmierci Ks. Franciszka Skorusy. O godz. 18.00 we wtorek na Muchoborze Małym Msza Św. w Jego intencji. Zaprasza Ks. Proboszcz.
 6. 6. Wyjazd na różaniec na granicy odbędzie się 7 października w sobotę. W związku z tym, że wyjazd ciszy się dużym zainteresowaniem, udało się zorganizować drugi autobus . Wyjazd o godz. 8:00 spod Kościoła. Prosimy, aby osoby które się zapisały i nie uregulowały opłaty uczyniły to możliwie jak najszybciej w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
 7. 7. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za wsparcie dziękujemy.
 8. 8. Informujemy, że dzisiejsza niedziela jest ostatnia niedzielą, kiedy są przyjmowane zapisy do Sakramentu Bierzmowania. W tym roku zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz starszych do 18 roku życia, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu Bierzmowania.  Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w pierwszy czwartek miesiąca października –  5 października, po Mszy wieczornej o godz. 18.00.
 9. 9. Zapraszamy w piątek, 6 października, na spotkanie Oazy Młodzieżowej naszej parafii. Spotkanie rozpoczyna się wspólną Eucharystią, a po niej z racji pierwszego piątku miesiąca wspólne Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, na które zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną.
 10. 10. Zapraszamy młodzież do zaangażowania się w śpiew w scholii młodzieżowej, która pomaga nam w pięknym przeżyciu Mszy Świętej o godz. 10 w każdą niedzielę. Spotkania scholii mają miejsce w piątki o godz. 20.00.
 11. 11. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się z Rodzicami do Ks. Pawła.
 12. 12. Zapraszamy w sobotę, 14 października, do udziału w 38. Pieszej Pielgrzymce z Wrocławia do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi. Zapisy na autokar powrotny z Trzebnicy do Wrocławia po każdej Mszy Św. u ks. Pawła, przewodnika Grupy 7, do której przydzielona jest nasza parafia.
 13. 13. W tym tygodniu wspominamy:
 • poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów,
 • środa – św. Franciszka z Asyżu,
 • czwartek –św. Faustyny Kowalskiej,
 • sobota – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

 

Komentarze są zamknięte.