OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017 r.

 1. 1. Przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą w ciągu roku, którą kończymy tydzień Środków Społecznego Przekazu. Zgodnie z zapowiedzią w przedsionku kościoła panie i panowie przyjmują ofiary na naszą Diecezjalną Rozgłośnię „Rodzina” i TV „Rodzina”.
 2. 2. Ze względu na duże zainteresowanie akcją „Różaniec na granicy” ogłaszamy zapisy na drugi autokar. Wyjazd 7.10 do Złotego Stoku, koszt 30 zł.
 3. 3. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Św. adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic Różańcowych. Msza Św. dla rodziców z dziećmi Komunijnymi o godz. 13.00. Nabożeństwa różańcowe począwszy od przyszłej niedzieli, w dni powszednie i niedziele o 17.15. Zapraszamy dorosłych, młodzież a szczególnie dzieci Komunijne i Rocznicowe.
 4. 4. W przyszłą niedzielę Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne: Bóg zapłać.
 5. 5. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 113 bardzo prosi o zagłosowanie na Wrocławski Budżet Obywatelski, na projekt 538 – Droga do szkoły – dziurawy „chodnik”. Głosować można poprzez Internet na stronie wroclaw.pl/wbo oraz w bibliotece przy ul. Chociebuskiej 8 – 10. Głosowanie trwa od 15 września do 2 października. Zapraszamy i zachęcamy do oddania głosu na naszą podstawówkę.
 6. 6. Informujemy, że z dniem 17 września 2017r.  rozpoczęły się zapisy kandydatów do sakramentu Bierzmowania i potrwają do 30 września 2017r. W tym roku zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz starszych do 18 roku życia, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu Bierzmowania. Zapisy będą odbywać się bezpośrednio u ks. Piotra, w niedzielę i w tygodniu po Mszach św. w zakrystii. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w pierwszy czwartek  miesiąca października –  5 października po Mszy wieczornej o 18.00.
 7. 7. Pragniemy zaprosić zarówno Panie jak i Panów do włączenia się w powstający chór parafialny. Proponujemy atrakcyjny i ciekawy repertuar. Profesjonalne prowadzenie zajęć, wspólne występy, koncerty, a wszystko to w bardzo przyjemnej, rodzinnej, radosnej atmosferze. Znajomość nut nie jest konieczna, raczej dobry słuch a przede wszystkim chęć śpiewania. Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 8. 8. Zapraszamy chłopców do służby ministranckiej w naszej parafii. Chętnych prosimy o zgłoszenie się z Rodzicami do Ks. Pawła. Bycie ministrantem to zaszczytna służba Panu Bogu, pomoc kapłanowi podczas Mszy św. i nabożeństw, ale to także zdobywanie potrzebnej wiedzy o Bogu, pogłębianie wiary, wychowanie na wartościach chrześcijańskich oraz m.in. wycieczki, ogniska, mecze piłki nożnej itp.
 9. 9. Zapraszamy w sobotę 14 października do udziału w 38. Pieszej Pielgrzymce z Wrocławia do Trzebnicy, do grobu św. Jadwigi. W tym roku będziemy pielgrzymować pod hasłem: „Słuchaj Jadwigi”. Będziemy także przeżywać 750 rocznicę kanonizacji św. Jadwigi. Zapisy na autokar powrotny z Trzebnicy do Wrocławia po każdej Mszy Św. u ks. Pawła, przewodnika Grupy 7, do której przydzielona jest nasza parafia.
 10. 10. W tym tygodniu wspominamy:
 • poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
 • środa – św. Wincentego a Paulo, kapłana;
 • czwartek –św. Wacława, męczennika,
 • piątek – święto Św. Michała, Gabriela i Rafała – Archaniołów
 • sobota – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

Komentarze są zamknięte.