OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 r.

 1. 1. Witamy bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej ks. Dziekana Andrzeja Nicałka, który wygłasza okolicznościową homilię. W przedsionku są do nabycia wizerunki Matki Bożej Muchoborskiej z okolicznościową modlitwą.
 2. 2. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek w przedsionku kościoła na Radio i TV Rodzina. Dziękujemy za wsparcie.
 3. 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, do udziału w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju, która będzie miała miejsce 7 października br. W programie wydarzenia m. in. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitwa różnicowa na granicy Polski. Wyjazd 7 października o godz. 8 00 powrót około 1800. Koszt wyjazdu to 30 złotych. Punktem granicznym, na który wybierze się nasza parafia będzie Złoty Stok. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.
 4. 4. 30 września Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Bardo Śląskiego. Zapisy
  w zakrystii.
 5. 5. Informujemy, że z dniem dzisiejszym rozpoczęły się zapisy kandydatów do bierzmowania. W tym roku zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz starszych do 18 roku życia, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu Bierzmowania. Zapisy będą odbywać się bezpośrednio u ks. Piotra, w niedzielę i w tygodniu po Mszach św. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w pierwszy czwartek miesiąca października.
 6. 6. Zapraszamy Rodziców dzieci, które przygotowują się w tym roku do pierwszej Komunii Świętej, na Mszę Święta i spotkanie organizacyjne w środę, 20 września. Msza święta o godz. 1800 a po Eucharystii spotkanie w Kościele. Prosimy o przybycie wszystkich, którzy w tym roku szkolnych chcą posłać swoje dzieci do Pierwszej Komunii, ponieważ zostaną podane ważne informacje dotyczące przygotowania dzieci.
 7. 7. We wtorek nasz parafialny oddział Caritas przeprowadzi w Biedronce przy ul. Rogowskiej akcję zbierania żywności dla podopiecznych. Akcja możliwa jest dzięki niezbędnym pozwoleniom na jej przeprowadzenie, a prosimy o składanie do koszy produktów o trwałej przydatności do spożycia. Dziękujemy.
 8. 8. Dzisiaj Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Serdecznie dziękujemy.
 9. 9. Pragniemy zaprosić zarówno Panie jak i Panów do włączenia się w powstający chór parafialny. Proponujemy atrakcyjny i ciekawy repertuar. Profesjonalne prowadzenie zajęć, wspólne występy, koncerty, a wszystko to w bardzo przyjemnej, rodzinnej, radosnej atmosferze. Znajomość nut nie jest konieczna, raczej dobry słuch a przede wszystkim chęć śpiewania. Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 10. 10. W tym tygodniu wspominamy:
 • Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży;
 • Czwartek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 • Sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

Komentarze są zamknięte.