22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Przeżywamy XXII niedziele zwykłą w ciągu roku. Jutro po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie zabrzmią dzwonki w szkoła oznajmiając rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzieci, młodzież i nauczycieli zapraszamy na mszę o 18.00. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa, darów Ducha Św. i opieki Matki Najświętszej. Poświecenie plecaków oraz przyborów szkolnych dla najmłodszych w przyszłą niedzielę o 11.30. Dzisiaj po Mszach Świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30, zmiana tajemnic Różańcowych.

2.     W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Bożej Opatrzności. Sumę odpustową o 13.00, kazanie wygłosi Ks. Cezary Chwilczyński – Dyrektor Radia Rodzina.

3.     W najbliższy czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy wieczornej będziemy modlili się o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, również z naszej parafii.

4.     Witamy bardzo serdecznie w naszej Wspólnocie Parafialnej nowych kapłanów, którzy zastąpili Księży Michała i Grzegorza. Są nimi Ksiądz Paweł Jędrzejski, dotychczasowy wikariusz parafii w Kątach Wrocławskich i Ksiądz Dawid Dudziak, Neoprezbiter. Życzymy Księżom kapłańskiej radości, życzliwości parafian i prowadzenia Ducha Świętego.

5.     Ksiądz Rektor naszego Seminarium skierował do naszej parafii na miesiąc wrzesień praktykanta, Księdza Kleryka Andrzeja Szczepańskiego, który odbywać będzie w naszej wspólnocie praktyki Akolickiej. Witamy kleryka Andrzeja wśród nas i życzymy, aby było to czas dobrego przygotowania do kapłaństwa i wypraszamy dla Niego potrzebne łaski i dary Ducha Świętego.

6.     W sobotę na 19.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą i mogą włączyć się w powstający chór parafialny, który swoim śpiewem uświetni liturgię w naszym Kościele. Bardzo prosimy, aby odpowiedzieć na to zaproszenie, gdyż jest to możliwość włączenia się w piękną służbę dla parafii.

7.     Nie bądź leniem, rusz razem z Nami na spotkanie ” W górę Serca”. Jest to spotkanie młodzieży na Dolnośląskiej Górze Tabor na Ślęzy. W programie wspólna Eucharystia na szczycie, świadectwa młodych ludzi, Adoracja,  koncert zespołu Fragua wraz Ks. raperem Jakubem Bartczakiem oraz poczęstunek, a także nawiązanie nowych przyjaźni. Wyjazd w sobotę 9 września o 09.00. Koszt 20 zł.  Zapraszam, każdego z Was młodzi przyjaciele Pana Jezusa do włączenia się w to dzieło Uwielbienia Boga! Czekam na Wasze zapisy w zZakrystii lub u Ks. Piotra.

8.     Komitet Budowy Kościoła przeprowadza zbiórkę ofiar na rzecz kontynuacji prac budowlanych. Za wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

9.     W tym tygodniu wspominamy:

  •   wtorek – Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty,
  •   piątek – Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny,

10.   Pomódlmy się za śp. Bogusława FAŁEK, Aniele KRUPSKĄ, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczne odpoczywanie…

Komentarze są zamknięte.