OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.08.2017 R.

21. NIEDZIELA ZWYKŁA

1.    Przeżywamy XXI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Kończą się wakacje. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom życzymy udanych zakupów i spokojnego wejścia w czas nowego roku szkolnego.

2.    Dziękujemy za hojność okazaną podczas akacji pomocy dotkniętym żywiołem wichury. Zebraliśmy prawie 10 tys. zł., które zostały przekazane na konto Caritas.

3.    W tym tygodniu przeżywamy 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobotę miesiąca. W czwartek na Mszy wieczornej modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W 1. piątek okazja do spowiedzi o 7.00 i po południu od 16.00. Prosimy rodziców by zachęcili dzieci, szczególnie komunijne, do praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca. W pierwszą sobotę o 7.00 intencja wynagradzająca, a po niej wspólny różaniec.

4.    W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będziemy na niej dziękować ks. Grzegorzowi i ks. Michałowi za ich pięcioletnią posługę w naszej parafii. Ks. Grzegorz będzie posługiwał w Smolcu, ks. Michał w katedrze. Życzymy naszym kapłanom błogosławieństwa Bożego i opieki NMP. Do pracy w naszej parafii ks. arcybiskup skierował ks. Pawła z Kątów Wrocławskich i ks. Dawida pochodzącego ze Strzelina.

5.    Ks. Piotr zaprasza na wspólny wyjazd na Ślężę – Dolnośląską Górę Tabor, gdzie 9 września odbędzie się Spotkanie Młodych. Zapisy w zakrystii.

6.    W przyszłą niedzielę przypada 1. niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy o 11.30 zmiana tajemnic różańcowych.

7.    Z racji 1. niedzieli miesiąca Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność serdeczne Bóg zapłać.

8.    W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– we wtorek męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
– w piątek bł. Bronisławę, dziewicę.

Komentarze są zamknięte.