OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.06.2017 R.

10. NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1.    Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Trójcy Przenajświętszej. Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Stanisława  z Krymu, który wygłosi okolicznościową Homilię. Prośmy Pana Boga o pokój dla Ukrainy, a naszego gościa otaczamy serdeczną modlitwą i wsparciem. Kto będzie mógł, nich to uczyni do koszyczka w przedsionku Kościoła.

2.    W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o 07.00, 08.30, 10.00 po której wyruszymy w procesje Eucharystyczną do 4 ołtarzy na naszym osiedlu. Po skończonej procesji Msza Święta recytowana o 13.00. Litania do Serca Pana Jezusa odśpiewana będzie w czasie procesji. Nabożeństwa popołudniowego nie będzie. Prosimy o przygotowanie ołtarzy poszczególne grupy:
•    Ołtarz pierwszy – Młodzież z księdzem Michałem,
•    Ołtarz drugi – Kręgi Rodzin z księdzem Grzegorzem,
•    Ołtarz trzeci – Żywy Różaniec z księdzem Piotrem,
•    Ołtarz czwarty – Akcja Katolicka z księdze Proboszczem.
Prosimy o udział w procesji Dzieci Pierwszokomunijne w strojach komunijnych. Zachęcamy do zbierania płatków kwiatów na procesje. Próba sypania kwiatów w środę o19.00.  Po Bożym Ciele trwamy w oktawie tej Uroczystości. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej procesja wokół Kościoła. Na zakończenie oktawy w czwartek 22 czerwca procesja do 4 ołtarzy z poświęceniem wianków z ziół i kwiatów.

3.    Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny  Metropolita Wrocławski zaprasza na centralne  Uroczystości Bożego Ciała, które rozpoczną się Mszą Świętą w Katedrze o 10.00. Po niej wyruszy procesja z Katedry do Bazyliki Świętej Elżbiety w Rynku.

4.    We wtorek 13 dzień miesiąca, po wieczornej procesji w kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej Nabożeństwo Fatimskie.

5.    Zapraszamy na modlitwę duchu Taize w środę o 20.00 do Kaplicy adoracji.

6.    Próba chóru odbędzie się w środę o 19.00. Serdecznie zapraszamy.

7.    Zapraszamy na 26 Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryi na Jasną Górę w dniu 9 lipca 2017r. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapisy u Pana Leszka.

8.    Duszpasterstwa Akademickie Wrocławia zapraszają wszystkich maturzystów i studentów na Obóz Adaptacyjny w Białym Dunajcu. Obóz to niesamowita  przygoda, wycieczki górskie po Tatrach, sport, zabawy, prawdziwe przyjaźnie i spotkanie z Bogiem. Termin wyjazdu 30 sierpnia-14 września. Więcej na plakacie oraz stronie www.bialydunajec.org.

9.    Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za festyn Bogu, który pozwolił nam się razem spotkać w minioną niedzielę. Gorąco dziękujemy także za przyjęcie zaproszenia do udziału w nim naszym gościom oraz tym, którzy przyczynili się do jego powstania, a więc właściwie wszystkim wspólnotom parafialnym i nie tylko. Jednocześnie informujemy, że na festynie zebraliśmy prawie 4.100 zł, co po odliczeniu wcześniejszych wydatków daje 2.600 zł na wyjazd naszej młodzieży do Panamy.

10.      W tym tygodniu wspominamy:
•    wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
•    środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
•    sobota – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Komentarze są zamknięte.