OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.05.2017 R.

6. NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. W naszej wspólnocie parafialnej za tydzień przeżywać będziemy Mszę Świętą Prymicyjną księdza diakona Macieja Michalaka ze Zgromadzenia Księży Salezjanów. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o 07.00, 08.30, 10.00. Kolejna Msza będzie o godz. 12.00 i będzie to ostatnia Msza do południa, którą celebrować będzie ksiądz Neoprezbiter. Po Mszy Świętej udzieli indywidualnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki. Po Księdza Prymicjanta udamy się w procesji o godz. 11.30 sprzed kościoła pod dom, w którym mieszkają jego rodzice, którzy udzielą synowi błogosławieństwa. Po tym będziemy prowadzić księdza Macieja w towarzystwie rodziców, w środku uplecionego wieńca do kościoła. Prosimy by przybyć licznie na tę uroczystość. Zapraszamy również dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Nabożeństwo majowe za tydzień o 17.30.

2.    W sobotę 27 maja w Kościele p.w. Chrystusa Króla przy ulicy Młodych Techników o godzinie 13.00 Święcenia Kapłańskie, których udzieli Ojciec Biskup Jacek Kiciński. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za księdza Macieja.

3.    W piątek 26 maja Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu o naszych Mamach okazując im dużo miłości z darem modlitwy, a zmarłym wypraszajmy dar życia wiecznego.

4.    Dziś o godzinie 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert zatytułowany „Mój miły jest mój! A ja jestem jego!”, oparty na fragmentach Pieśni nad pieśniami, w wykonaniu zespołu wokalnego Cantus Animae. W programie – utwory kompozytorów z różnych epok – od renesansu po współczesność. Serdecznie zapraszamy!

5.    4 czerwca odbędzie się w naszej parafii festyn, z którego dochód wspomoże wyjazd młodzieży na ŚDM do Panamy. Osoby lub zespoły, które chciałyby się zaprezentować w ramach „Mam Talent”, prosimy o zgłaszanie się do ks. Grzegorza. Już teraz prosimy o upieczenie ciast i chlebów i przyniesienie ich przed festynem. Chętnych do współpracy zapraszamy na spotkania w czwartki o 19.00 w sali nad garażami.

6.    Drodzy Bierzmowani, do nabycia jest grupowe zdjęcie z Ojcem Biskupem Jackiem z uroczystości Bierzmowania. Zdjęcie można zobaczyć w gablocie ogłoszeń, zapisy w zakrystii, koszt 10 zł.

7.    Są jeszcze wolne miejsca na trzydniową pielgrzymkę do Ludźmierza, Zakopanego i Krakowa. Zapisy u Pani Zofii. Szczegóły w gablocie.

8.    25 maja w czwartek rozpoczyna swą pracę Parafialny Oddział Caritas. Osoby dyżurujące czekać będą na potrzebujących w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca w budynku obok Kościoła w godzinach od 16.30 do 18.00. Zapraszamy!

9.    Komitet Budowy Kościoła przeprowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

10.    W tym tygodniu wspominamy:
•    Środa – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny,
Wspomożycielki Wiernych,
•    Piątek – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

Komentarze są zamknięte.