OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.05.2017 R.

4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

1. Przeżywamy 4. niedzielę wielkanocną – Dobrego Pasterza. W naszej wspólnocie parafialnej o 13.00 uroczystość rocznicy I Komunii Św.

2. Za tydzień 170 dzieci przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Msze pierwszokomunijne odprawione będą o 9.30 (grupa I) i 12.00 (grupa II). Osoby nie związane z tą uroczystością prosimy o uczestnictwo w pozostałych Mszach, które będą odprawione o 7.00, 8.30 (bez kazania), 14.00 (z udzieleniem Chrztu św.) i o 18.00.

3. Zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe z dziećmi komunijnymi o 16.30 (grupa I) i 19.00 (grupa II).

4. Spowiedź dla dzieci komunijnych w sobotę o 9.00 (grupa I) i 11.00 (grupa II). Spowiedź dla rodziców i bliskich dzieci komunijnych w piątek od 17.00.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, szczególnie dzieci rocznicowe, komunijne, młodzież i dorosłych. W dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedzielę i święta o 17.30.

6. Zapraszamy na modlitwy w duchu Taize w środę o 20.00 do kaplicy adoracji.

7. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dziś zbiórkę na kontynuowanie prac budowlanych. Za zrozumienie i przychylność składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Nasi Ministranci uczestniczyli w Pielgrzymce Ministrantów do Twardogóry, która ma charakter sportowo-formacyjny. W rywalizacji sportowej nasi chłopcy zdobyli 3 puchary (brązowy za przeciąganie liny, brązowy za piłkę halową, złoty za grę proobronną) oraz 2 medale brązowe, 2 srebrne i 1 złoty w konkurencjach indywidualnych. Gratulujemy sukcesów, życzymy kolejnych oraz owocnej służby przy ołtarzu.

9. Parafialny Zespół Caritas informuje, że dzięki zbiórce żywności w Wielką Sobotę, około 400 kg prowiantu zostało przekazane 26 osobom na Nowym Dworze, a 300 kg trafiło do Domu Samotnej Matki na ul. Strzegomskiej 9. Zebrane wówczas 3 tys. zł będą służyły dalszej pomocy. Tydzień temu zabraliśmy także 9,5 tys. zł na Aleppo i przekazaliśmy do Diecezjalnej Caritas. Serdecznie Wam dziękujemy za ofiarność!

10. Zachęcamy do włączenia się w Ogólnopolską Zbiórkę Książek. W tym roku zbierane są książki dla oddziałów szpitalnych. Szczegóły w gablocie.

11. W tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek św. Stanisława, bpa i m, głównego Patrona Polski,
– w sobotę 13. dzień miesiąca, setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy wieczornej.

Komentarze są zamknięte.