OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.04.2017 R.

3. NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA

1.    Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Zgodnie z zapowiedzią po każdej Mszy Świętej nasz Caritas przyjmuje do puszek ofiary na pomoc dla zniszczonego wojną Aleppo. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.

2.    Dziś w całej Polsce rozpoczynamy przeżywanie IX Tygodnia Biblijnego. W jego ramach zapraszamy dziś na 17.00 na Celebrację Słowa Bożego, a po każdej Mszy na kilka minut refleksji, którą poprowadzą osoby z Kręgu Biblijnego Effatha. Przy wyjściu z kościoła można się także poczęstować karteczkami z namiarami na fragmenty biblijne, do pochylenia nad którymi także zachęcamy. Zapraszamy także na najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej na Biblijną Drogę Światła.

3.    Informujemy, że wierni, którzy bez przerwy, minimum pół godziny w ciągu dnia poświęcą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4.    Już od jutra rozpoczyna się Maryjny miesiąc maj. Tradycyjnie codziennie Nabożeństwo Majowe po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o 17.30. Zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa.

5.    W środę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zachęcamy do udekorowania naszych bram i okien emblematami Maryjnymi oraz flagami narodowymi.

6.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej rano o 07.00 i popołudniu od 16.00. W sobotę intencja poranna wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny, a po niej wspólny różaniec.

7.    W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca maja. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy o 11.30 zmiana Tajemnic Różańcowych.

8.    Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej Wspólnocie Parafialnej za tydzień, czyli 7 maja o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w pierwszy piątek miesiąca. Próby przed rocznicą w czwartek i piątek o 19.00.

9.    Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w pierwszy czwartek miesiąca po wieczornej Mszy Świętej na wspólną modlitwę, katechezę i spotkanie.

10.    Biblioteka Gimnazjum nr 34 zachęca do włączenia się w Ogólnopolską Wielką Zbiórkę Książek 2017. W tym roku zbierane są książki dla oddziałów szpitalnych dziecięcych i dorosłych. Książki używane, ale w dobrym stanie, można przynosić do Biblioteki Gimnazjum nr 34 (ul. Zemska 16E, 2 piętro, s. 206) w dniach 24 kwietnia – 21 maja. Więcej o akacji na: www.zaczytani.org.

11.    Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na czterodniową pielgrzymkę do Ludźmierza i Zakopanego. Wyjazd w dniu 15 czerwca o godz. 15.00 spod kościoła. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

12.    Ksiądz Piotr zapraszam bierzmowanych na wspólny wyjazd dziękczynny za dar Sakramentu Bierzmowania 6 maja w sobotę. Zapisy i więcej informacji w zakrystii u księdza Piotra.

13.    Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.    W tym tygodniu wspominamy:
•    Wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,
•    Środa –  uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski,
•    Czwartek – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
•    Sobota – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

Komentarze są zamknięte.