OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.04.2017 R.

2. NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1.    Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszej Świątyni o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi kapłan przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W parafii na Gądowie Wielkim o godz. 12.00 odpust parafialny, któremu przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Senior Marian Gołębiewski. Będzie w tym dniu także nadanie skwerowi przy Kościele imienia księdza Leszka Jabłońskiego.

2.    W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych członkowie parafialnego Caritas przyjmować będą datki do puszek  na pomoc dla zniszczonego Aleppo. Akcję organizuje Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Ofiary złożone zostaną przeznaczone na odbudowę zniszczonego szpitala we wspomnianej miejscowości.

3.    W naszej Wspólnocie Parafialnej ukonstytuował się Parafialny Zespół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Istniejący do tej pory Komitet Charytatywny wygasił swoją działalność. Dziękujemy Paniom i Panom, którzy do tej pory poświęcali swój czas i siły by pomagać ludziom w potrzebie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Barbary Preiss, która pełniła funkcję koordynatora. Nowemu zarządowi życzymy owocnej, ofiarnej i pełnej miłości do ubogich działalności.

4.    W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do Rady Osiedla NOWY DWÓR. Głosowanie odbywa się w godz. 8.00-20.00. Lokale w których odbywa się głosowanie to: Zespół Szkół nr 6 ul. Nowodworska /obok Kościoła/ oraz Szkoła Podstawowa nr 113 ul. Zemska. Zapraszamy do udziału w głosowaniu.

5.    Próby dla dzieci przeżywających rocznicę pierwszej komunii świętej odbędą się 4 i 5 maja (jest to czwartek i piątek po długiej majowej przerwie) o godz. 19.00. Spowiedź dzieci rocznicowych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 do godz. 18.00. Rocznica w niedzielę 7 maja o godz. 13.00.

6.    Parafialny Sztab ŚDM organizuje 4 czerwca festyn, z którego dochody umożliwią wyjazd naszej młodzieży na ŚDM do Panamy w 2019 roku. Zapraszamy chętnych do współpracy, zwłaszcza reprezentantów wszystkich wspólnot parafialnych, na spotkanie w czwartek, 27 kwietnia, po Mszy wieczornej w salce nad garażami.

7.    Drodzy Bierzmowani tegoroczni zapraszamy Was na wyjazdowo-dziękczynne świętowanie po Sakramencie Bierzmowania. W planie mamy wspólną Eucharystię i grillowanie, a także zabawy integracyjne, takie jak: tańce, gry i wiele innych atrakcji. Planowany wyjazd jest na 6 maja (sobota). Zapisy i więcej szczegółów w zakrystii u księdza Piotra.
8.    W tym tygodniu wspominamy:
•    poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski,
•    wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty,
•    sobota –  święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła,
patronki Europy.
9.    Miło nam poinformować, że nasi ministranci i lektorzy wzięli wczoraj udział w Spartakiadzie Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Wrocławskiej w Henrykowie i przywieźli stamtąd następujące zdobycze:
•    1 miejsce w piłce nożnej (gimnazjum)
•    2 miejsce w koszykówce (gimnazjum)
•    1 miejsce w szachy (podstawówka)
•    3 miejsce w biegu zręcznościowym (podstawówka).

Komentarze są zamknięte.