OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.04.2017 R.

6. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

1.    Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy okres Wielkiego Tygodnia, którego szczytem będzie Święte Triduum Paschalne. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Są najważniejszymi dniami dla naszej wiary, dlatego zachęcamy do licznego udziału w przeżywaniu Liturgii tych świętych dni.

2.    Liturgia Wielkiego Czwartku sprawowana na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa rozpocznie się o 18.00. Po zakończeniu Eucharystii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 22.00. W tym dniu będzie możliwość spowiedzi od 21.00 do 22.00.

3.    W Wielki Piątek adoracja rozpocznie się o 08.00. W tym dniu zapraszamy na wspólną Ciemną Jutrznię do kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej na godz. 08.00. Liturgia Wielkiego Piątku na pamiątkę Męki i Śmierci Pana Jezusa rozpocznie się o 19.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Po skończonej Liturgii adoracja Pana Jezus w Grobie Pańskim trwać będzie całą noc. Tradycyjnie zachęcamy do czuwania przy Grobie według przypadających godzin przypisanych do poszczególnych ulic i grup:
•    21.00-22.00 – Młodzież, Liturgiczna Służba Ołtarza,
•    22.00-23.00 – Żywy Różaniec i Akcja Katolicka,
•    23.00-24.00 – ulice: Gubińska, Strzegomska, Jaworska,
•    00.00-01.00 – ulice: Komorowska i Krośnieńska,
•    01.00-02.00 – ulica Nowodworska,
•    02.00-03.00 – ulica Zemska,
•    03.00-04.00 – ulica Wojrowicka,
•    04.00-05.00 – ulica Budziszyńska,
•    05.00-06.00 – ulica Rogowska.
Zachęcamy, aby na adorację przybyć w gronie rodzinnym oraz sąsiedzkim.

4.    W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie cały dzień. Starajmy się w tym dniu zachować post. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9.00 do 15.00, co pół godziny. Nasz parafialny Odział Caritas prowadzić będzie zbiórkę żywności dla ubogich rodzin naszego osiedla. Odbiór paczek w Wielką Sobotę przy wejściu do kancelarii od 14.00 do 15.30.

5.    Liturgia Paschalna rozpocznie się o 20.00 na zewnątrz kościoła od poświęcenia ognia, a zakończy uroczystą procesją rezurekcyjną. Na liturgię prosimy przynieść świece, z racji odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

6.    Jutro na 9.00 zapraszamy  Panie, które chciałyby pomóc w przygotowaniu Bożego Grobu. Prosimy przynieść ze sobą żelazko.

7.    W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze w porządku niedzielnym, za wyjątkiem Mszy o 07.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze jak w każdą niedzielę. W tym dniu modlimy się i wspieramy finansowo nasze Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny. Odczytany będzie list Rektora naszej uczelni.

8.    W najbliższy czwartek i sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna.

9.    W ramach nocy konfesjonałów w Wielki Wtorek w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Gądowie spowiedź dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z łaski miłosierdzia. Spowiedź będzie trwać od 21.00 do północy. Nasi Księża także będą tam spowiadać.

 

Komentarze są zamknięte.