OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.03.2017 R.

3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Przeżywamy 3 niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa  w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dziś 19 dzień miesiąca – wieczorem Msza  i Nowenna do Św. Józefa. W dniu dzisiejszym przypada także patronalne Święto naszego Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przeniesiono z 3 niedzieli Wielkiego Postu na poniedziałek. Zapraszamy do udziału w Eucharystii.

2.    W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze w tym dniu o 7.00, 9.00 i 18.00.

3.    Za tydzień niedziela Hospicyjna. Młodzież z gimnazjum będzie prowadzić zbiórkę ofiar na Hospicjum Dzieci Nieuleczalnie Chorych. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy swoimi ofiarami. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać!

4.    Przypominamy, że Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzi je ksiądz Andrzej Obuchowski, wieloletni misjonarz na Syberii. Prosimy o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i dobre owoce rekolekcji dla nas.

5.    W najbliższy czwartek o 19.00 w naszym Kościele modlitwa Uwielbienia i Dziękczynienia za dar życia „Jutrznia za Nienarodzonych”. Patronuje temu wydarzeniu modlitewnemu ksiądz arcybiskup Józef Kupny. Jutrznię wykona ponad setka chórzystów oraz orkiestra 30 osobowa. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

6.    Zapraszamy chłopców w każdym wieku do zostania ministrantem lub lektorem. Zbiórki dla chętnych w kościele w czwartki, o godz. 15.30.

7.    Chcemy grupowo pójść do kina w Magnolii na film „Chata” – 22 marca o 18.45 i „Wyklęty” – 29 marca o 19.00. Cena biletu to 12zł. Chętnych prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii.

8.    W poniedziałek o 19.00 próba scholi przygotowującej śpiewy na Triduum Paschalne. Ostatnia możliwość dołączenia do tego grona. Zapraszamy.

9.    Próba liturgiczna do Bierzmowania w środę po Mszy Wieczornej. Przypominamy, że „Jutrznia za Nienarodzonych”, Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale dla kandydatów do Bierzmowania są obowiązkowe.

10.    Oaza młodzieżowa naszej Parafii zaprasza młodzież naszej parafii na spotkania Ewangelizacyjne w piątek po Drodze Krzyżowej dla młodzieży. Zachęcamy również do zapoznania się z tablicą informującą o naszej działalności i polecamy się Waszej Drodzy modlitwie OAZA MŁODZIEŻOWA.

11.    Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12.     W tym tygodniu wspominamy:
•    Poniedziałek, Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,
•    Sobota, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,

 

Komentarze są zamknięte.