OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5.03.2017 R.

1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.    Przeżywamy 1 niedziele Wielkiego Postu. Po każdej Mszy adoracja Najświętszego Sakrament, a po Mszy o 11.30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Zachęcamy do udziału w piątki Wielkiego Postu w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 05.15, 09.00, 17.15 dla dzieci i 19.30 dla młodzieży oraz w niedzielę w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym o 17.00. Przypominamy, że Wielki Post to czas w którym zobowiązujemy się do przestrzegania 4 Przykazania Kościelnego: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

2.    Informujemy, że Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w 5 niedziele Wielkiego Postu, a wygłosi je ks. Andrzej Obuchowski, wieloletni misjonarz pracujący na Syberii. Już od dziś módlmy się o ich dobre owoce w naszym życiu, polecając także w modlitwie Ojca Rekolekcjonistę.

3.    Zapraszamy w niedzielę i dni powszechne na Godzinki ku czci Męki Pańskiej o 06.30 w kaplicy Matki Ostrobramskiej. Przypominamy także o wyłożonej księdze abstynencji. Podejmując takie wyzwolenie prosimy o wpisanie się do tej księgi.

4.    W dniu dzisiejszym o 19.00 w salce obok Kościoła spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Lwowa. Prosimy o przybycie wszystkich zgłoszonych. Są jeszcze wolne miejsca.

5.    Zapraszamy na modlitwy w duchu Taize w środę o 20.00 do kaplicy adoracji.

6.    W czwartek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na Mszę wieczorną i próbę. Przypominamy także, że udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest dla nich obowiązkowy.

7.    Zapraszamy chłopców w każdym wieku do zostania ministrantem lub lektorem. Zbiórka dla chętnych odbędzie się w kościele w najbliższy poniedziałek o 16.00. Gdyby ta godzina komuś nie odpowiadała, prosimy o indywidualny kontakt z ks. Grzegorzem.

8.    W parafii NMP Matki Miłosierdzia (al. A. Brücknera 20/22) 11 marca Mszą św. o 11 rozpocznie się Dzień Skupienia dla Kobiet, podczas którego konferencję wygłosi dr Wanda Półtawska.

9.    Poradnia rodzinna na Stabłowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty dla małżeństw, poruszające najważniejsze problemy związane z życiem w małżeństwie m. in.: potrzeby seksualne kobiety i mężczyzny, komunikacja w związku, skuteczne sposoby rozwiązywania konfliktów. Szczegóły w gablocie ŚDM.

10.    Wszystkie chętne osoby, które chciałyby służyć w naszej parafii poprzez śpiew podczas tegorocznego Triduum Paschalnego, serdecznie zapraszamy na próby chóru, który pragniemy stworzyć na ten czas. Pierwsze spotkanie połączone z próbą odbędzie się w poniedziałek o 19.00.

11.    Przypominamy, że nasza Wspólnota Parafialna jest organizatorem Wrocławskiej modlitwy Uwielbienia i Dziękczynienia za dar życia – „Jutrznia za Nienarodzonych” krakowskiego kompozytora Pawła Bębenka. Koncert połączony z nabożeństwem odbędzie się w naszym Kościele w czwartek 23 marca o 19.00. W pięknie scenerii świetlnej wystąpi ponad 100 osobowy chór oraz orkiestra symfoniczna. Już dziś serdecznie zapraszamy, aby przybyć na ten koncert i wsłuchać się w dźwięki pięknej muzyki oraz pomodlić się za tych najbardziej bezbronnych, Będzie to również okazja do dziękczynienia za łaskę życia każdego z nas.

12.     Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

13.    Przy wyjściu z Kościoła do nabycia świece – paschaliki na stół Wielkanocny w cenie 6 i 14 zł oraz baranki z białej czekolady do koszyczka ze święconką w cenie 5 zł.

Komentarze są zamknięte.