OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.02.2017 R.

8. NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1.    Przeżywamy 8 niedzielę zwykłą. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Msze św. tego dnia będą o 7:00, 9:00, 17:00 dla dzieci i o 18:00. Na wszystkich Mszach poświęcenie popiołu i posypanie nim naszych głów. W tym tygodniu od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu odbędą się kwartalne dni Modlitwy o ducha Pokuty i głębokiego przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych.

2.    Wielki Post to czas podejmowanego przez  nas duchowego wysiłku poprzez modlitwę, post i uczynki miłosierdzia. W naszej parafii proponujemy następujące formy modlitwy:
–    w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 5:15 rano prowadzone przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, o 9:00, o 17:15 dla dzieci i o 19:30 dla młodzieży w kaplicy MB Ostrobramskiej;
–    Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu z kazaniem pasyjnym o 17:00;
–    Koronka do Miłosierdzia Bożego i krótka Droga Krzyżowa w dni powszednie (pon-sob) o 15 w Kaplicy Adoracji;
–    systematyczna, bo podjęta raz w tygodniu Wielkiego Postu półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu – szczegóły  w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.

3.    Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przy wyjściu z Kościoła będzie można nabyć paschaliki małe (6zł), paschaliki duże (14zł) i baranki z białej czekolady (5zł ), z których dochód przeznaczony jest na działalność Caritasu.

4.    Przypominamy o pielgrzymce do Lwowa i zapraszamy na spotkanie dzisiaj o 19:00 do salki obok kościoła.

5.    Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać.

6.    Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w najbliższy czwartek 2 marca na spotkanie o 19 do kaplicy MB Ostrobramskiej. Już razem z dziećmi zapraszamy w sobotę 4 marca po odbiór strojów komunijnych do salki obok kościoła w następującym porządku: od godziny 10:00 co pół godziny kolejne klasy począwszy od 3a (10:00 – 3a, 10:30 – 3b, 11:3c itd.)

7.    Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w piątek po Mszy św. a po nim na Drogę Krzyżową. Przypominamy także, że udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach jest dla nich obowiązkowy.

Komentarze są zamknięte.