OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.10.2016 R.

27. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj po Mszy o 11:30 zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XVI Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”. Ideą tego dnia jest podejmowanie dziedzictwa św. Jana Pawła II i budowanie żywego pomnika Papieża-Rodaka, czyli fundowanie stypendiów dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. W przedsionku będzie można swoją ofiarą wesprzeć ten szlachetny cel.

2. W miesiącu październiku zapraszamy na wspólny różaniec, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania, codziennie o 17:15. Rodziców prosimy o zaopatrzenie dzieci w różańce, które zostaną poświęcone w piątek na Mszy o 18:00.

3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania we czwartek rozpocznie się Eucharystią o 18:00.

4. Młodzież, która chciałaby włączyć się we wspólnotę Ruch Światło – Życie zapraszamy na Mszę w piątek o 18:00.

5. Wielu z Was spotyka się z Panem Jezusem w kaplicy adoracji, ale bywa, że jest On tam sam. Od 1 października w kaplicy jest segregator, w którym można się wpisać w wybranym dniu i godzinie, tak by zawsze ktoś czuwał przed Panem.

6. Zapraszamy chłopców do zostania ministrantem lub lektorem. Zbiórka dla chętnych odbędzie się w kościele w poniedziałek o 16:00. Gdyby ta godzina komuś nie odpowiadała, prosimy o indywidualny kontakt z Ks. Grzegorzem. Zapraszamy także do scholii dziecięcej. Próby odbywają się w soboty o 11:30 w sali nad garażami.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Barda Śląskiego w najbliższą sobotę. Wyjazd o 8:00 z przed kościoła. Koszt 25 zł.

8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Św. Jadwigi w Trzebnicy w sobotę 15. października, pod hasłem: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię…”. Zapisy na pielgrzymkę oraz autobus powrotny w cenie 15 zł po każdej Mszy w zakrystii.

9. Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 113 bardzo prosi o zagłosowanie na Wrocławski Budżet Obywatelski na projekt 323 – budowa boiska do siatkówki. Głosować można poprzez Internet na stronie www.wroclaw.pl/wbo oraz w bibliotece przy ul. Chociebuskiej. Głosowanie trwa od 30. września do 10. października. Szczegóły tej inicjatywy w gablocie.

10. Komitet Budowy Kościoła prowadzi dzisiaj zbiórkę ofiar na kontynuowanie prac budowlanych. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. W tym tygodniu wspominamy:
•    we wtorek św. Franciszka z Asyżu,
•    w środę św. Faustynę Kowalską,
•    w pierwszy czwartek października wieczorem modlić się będziemy o liczne i święte powołania kapłańskie oraz zakonne,
•    w pierwszy piątek miesiąca października NMP Różańcową. Spowiedź w tym dniu podczas Mszy porannej oraz po południu, szczególnie zapraszamy dzieci rocznicowe, od 16:00.

Komentarze są zamknięte.