OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.09.2016 R.

24. NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY

1.    Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą. W naszej wspólnocie parafialnej jest to niedziela odpustowa, ku czci Bożej Opatrzności. Starajmy się pogłębiać naszą ufność, w tym, że Pan Bóg nas prowadzi po właściwych ścieżkach. Witamy serdecznie dzisiejszego kaznodzieje Ks. prof. Rajmunda Pietkiewicza oraz wszystkich gości, którzy wraz z nami będą przeżywać imieniny naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 13:00, której przewodniczyć będzie Ks. prof. Lech Nowak.

2.    Za tydzień w niedzielę 18 września odbędzie się na Jasnej Górze Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Sumie o godz. 11:00 przewodniczyć będzie Ks. Arcybiskup Józef Kupny. Uroczystości rozpoczną się w sobotę 17 września Mszą na wałach o godz. 19:00, a potem Droga Krzyżowa oraz Apel Jasnogórski o 21:00, który poprowadzi nasz Ks. Proboszcz. O północy zostanie odprawiona Msza pod przewodnictwem naszego Ks. Proboszcza. Wszystkich Parafian zapraszamy do udziału.

3.    Komitet Budowy Kościoła w przyszłą niedzielę przeprowadzi zbiórkę ofiar na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać!

4.    Zapraszamy Rodziców dzieci klas 3 Szkoły Podstawowej na Mszę i pierwsze spotkanie dotyczące I Komunii św. w poniedziałek 12 września o godz. 18:00.

5.    Spotkanie dla rodziców, których dzieci w tym roku przystąpiły do I Kom. Św., czyli dzieci rocznicowych, odbędzie się w niedziele 18. i 25. września po Mszy o 11.30.

6.    Zapraszamy młodych, duchem i ciałem (szczególnie kandydatów do Bierzmowania),  na Spotkanie Młodych „ W górę serca” na Ślęży w sobotę 17 września. Początek  o 10:00 na przełęczy Tąpadło, zakończenie Mszą św. o 18:00, plan w internecie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Grzegorza lub ks. Piotra  do wtorku. Przy większej liczbie chętnych pomyślimy o wspólnym transporcie.

7.    Ks. Piotr zaprasza członków oraz  nowe osoby na spotkania Ruchu Rodzin Nazaretańskich w każdą środę po Mszy wieczornej do zakrystii.

8.    W czwartek pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania po wakacjach, rozpocznie się Mszą o 18.00.

9.    Zapraszamy wszystkich wolontariuszy oraz rodziny przyjmujące pielgrzymów podczas ŚDM na spotkanie w przyszłą niedzielę, 18 września, o 16 w Sali nad garażami.

10.    Na terenie naszego osiedla rusza ogólnopolski projekt walki z biedą – Szlachetna Paczka. Jego głównym celem jest niesienie mądrej pomocy potrzebującym. Jeśli masz 17 lat lub więcej, oraz siłę i odwagę, by docierać do prawdziwej biedy i jej zaradzać – zapraszamy do udziału. Zgłaszać się prosimy do ks. Grzegorza.

11.    W najbliższy piątek  o 18:30 u kapucynów na ul. Sudeckiej rozpoczyna się kurs dla małżeństw zatytułowany „Zatrzymaj się w biegu”. Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą odnowić i pogłębić życie małżeńskie.

12.    W tym tygodniu wspominamy:
•    We wtorek św. Jana Chryzostoma. Jest to 13 dzień miesiąca . Po Mszy wieczornej różaniec fatimski.
•    w środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
•    w czwartek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej,
•    w piątek św. Korneliusza papieża i Cypriana biskupa,
•    w sobotę kwartalny dzień modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

Komentarze są zamknięte.