OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2016 R.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.    Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, która w liturgii Kościoła nosi tytuł Niedzieli Dobrego Pasterza. Rokrocznie klerycy naszego Seminarium Duchownego właśnie w tę niedzielę udają się do wrocławskich parafii, aby w ten sposób pokazać, że kapłaństwo i służba Kościołowi jest wciąż atrakcyjną drogą dla wielu młodych ludzi. Witamy ich w naszej wspólnocie, jak również ich przełożonego – ks. dra Kacpra Radzkiego, Rektora Annus Propedeuticus w Henrykowie, który wygłasza okolicznościową homilię.

2.    Dzisiaj pamiętamy również o szczególnej okoliczności i dacie, która przypada po rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. W 2005 r. po uroczystościach pogrzebowych w Watykanie, w Wigilię Niedzieli Dobrego Pasterza, następcą św. Piotra został ogłoszony Ojciec Św. Benedykt XVI. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie, wypraszając potrzebne łaski i błogosławieństwo Boże.

3.    We wtorek przypada 19. dzień miesiąca. Msza św. wieczorna przez wstawiennictwo św. Józefa z odczytaniem intencji złożonych przy naszej figurze.

4.    W czwartek spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania rozpocznie się Mszą o 18.00.

5.    Zapraszamy Rodziców dzieci, które w tym roku będą obchodzić I rocznicę I Komunii św., na spotkanie do naszego kościoła w piątek, 22 kwietnia, po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.40.

6.    W piątek o 19.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii św. Jana.

7.    Dziś Komitet budowy kościoła przyjmuje ofiary na kontynuację prac budowlanych. Za ofiarność i zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.    W przyszłą niedzielę decyzją Episkopatu Polski taca przeznaczona będzie na pomoc dla Ukrainy, a w przedsionku Kościoła do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację Światowych Dni Młodzieży.

9.    Zapraszamy wszystkich, którzy zadeklarowali, że przyjmą do swoich domów Pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży podczas ich pobytu w naszej parafii, a także wszystkich rozważających taką możliwość i wszystkich zainteresowanych tym, co będzie się działo podczas Dni w Diecezjach we Wrocławiu, na spotkanie do naszego kościoła w przyszłą niedzielę o 19.00. Chcemy przekazać informacje, podzielić się wiarą i zaprosić do wspólnej modlitwy.

10.    Z racji 1050. rocznicy Chrztu Polski planowana jest inwestycja związana z montażem chrzcielnicy upamiętniającej to historyczne wydarzenie, w której obecne pokolenia byłyby zanurzane w owocach Męki, śmieci i Zmartwychwstania Chrystusa. Bliższych informacji udzielimy w maju.

11.    W liturgii w sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i głównego Patrona Polski.

Komentarze są zamknięte.