OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.03.2016 R.

NIEDZIELA PALMOWA

1.    Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna okres Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm, w które możemy się zaopatrywać u naszych harcerzy przed kościołem. Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o 17.00. Zespół wokalny Cantus Animae zaśpiewa na nim utwór „Stabat Mater”, którego autorem jest Pierluigi da Palestrina.

2.    Dziś o 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Ewangelii św. Jana.

3.    W przedsionku kościoła Panie i Panowie z naszego Caritas kwestują na rzecz przygotowania paczek żywnościowych dla ubogich rodzin naszego Osiedla. Za zrozumienie składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.    Informujemy, że biorąc pod uwagę różne okoliczności pracy i zabiegania, w naszym dekanacie w ramach nocy konfesjonałów będziemy mogli się wyspowiadać w nocy ze środy na czwartek od 21.00 do 24.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbe.

5.    W czwartek Msza św. w Archikatedrze Wrocławskiej z poświęceniem Olejów chrzcielnych i chorych pod przewodnictwem ks. Metropolity o 9.00.

6.    Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek o 18.00. Po Jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00. W piątek jutrznia o 8.00 i adoracja w Ciemnicy do rozpoczęcia Liturgii Wielkiego Piątku. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 19.00. Po Jej zakończeniu przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu i całonocna adoracja według następującego porządku:
21.00 – 22.00 – młodzież
22.00 – 23.00 – Akcja Katolicka i Żywy Różaniec
23.00 – 24.00 – ul. Krośnieńska i Komorowska
24.00 – 1.00 – ul. Gubińska
1.00 – 2.00 – ul. Nowodworska
2.00 – 3.00 – ul. Zemska
3.00 – 4.00 – ul. Budziszyńska
4.00 – 5.00 – ul. Rogowska
5.00 – 6.00 – ul. Wojrowicka
Prosimy na adorację w miarę możliwości przychodzić w gronie rodzinnym i w wyznaczonym czasie, by Pan Jezus w Bożym Grobie nigdy nie był sam.

W Wielką sobotę adoracja trwać będzie do rozpoczęcia Liturgii Wigilii Paschalnej, która będzie o 19.30. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii rodzin, które mają zamówione intencje mszalne. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od 9.00 do 15.00 co pół godziny. Zachęcamy, by w Wielką Sobotę wytrwać w poście, który zakończy śniadanie przy stole wielkanocnym. Przy poświęceniu koszyczków prosimy składać przy balaskach skarbonki Caritas – Jałmużna Wielkopostna, które zostały rozdane w Środę Popielcową. W niedzielę Wielkanocną Msze jak w każdą niedzielę za wyjątkiem Mszy o 7.00, której nie będzie. W poniedziałek Wielkanocny porządek niedzielny, czytany będzie list Rektora PWT we Wrocławiu. Taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie naszej uczelni.

7.    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 113 zapraszają Seniorów Osiedla Nowy Dwór, na program artystyczno-muzyczny z okazji Świąt Wielkanocnych, który odbędzie się dnia 22 marca 2016, o godz. 17.00 w sali widowiskowej (wejście główne).